מדריך הרב קוחדש - מדריך לאפליקציות התשלום בברקוד - אפליקציה מומלצת לתשלום - רב-פס מבית הופאון ואפשר גם לטעון את הרב קו דרכם.

עוד מומלץ - אפליקציה בשם רב קו אונליין לטעינת רב קו מהנייד.ש. מה זה רב קו
ת. "כרטיס חכם" המאפשר לנוסע לשלם באמצעותו לנהג במקום באמצעות כרטיסי הנייר, כרטיסיות הנייר וחופשי חודשי הנייר של פעם. הכרטיס בפריסה ארצית ומאפשר לנוסע להשתמש אצל כל המפעילים באמצעי תשלום אחיד בצורה נוחה ויעילה. בכרטיס יש שבב קטן אשר נקלט על ידי מכונת התשלום ברגע שהוא מונח קרוב אליה, ומבצע "ולידציה" של הנסיעה (במקרה של חופשי חודשי) או הורדה של סכום הנסיעה במקרה של ערך צבור. הרב קו כולל בתוכו את הפרופיל של הנוסע ואת ההנחה שנלווית אליו.

ש. מה זה פרופיל?
ת. ישנן כמה אוכלוסיות הזכאיות על פי חוק להנחה בתחבורה הציבורית. אם אתה שייך לאחת האוכלוסיות האלה, ותבוא עם תעודת זהות והאישורים הנדרשים יתוכנת לך בכרטיס הרב קו הפרופיל המתאים ותוכל ליהנות מההנחה. ניתן לטעון עד שני פרופילים על אותו כרטיס. ניתן גם לשלוח את הטפסים הסרוקים לאתר/אפליקציית רב קו אונליין בלי להגיע לעמדה.

ש. איזה סוגי פרופילים יש, איזה אישורים צריך ואיזה הנחות הם נותנים?
ת.
 • נוער  - זכאי להנחה של 50%  (צריך להציג ת"ז של ההורים עם ספח של שמו עד גיל 16 או ת"ז שלו אחרי גיל 16)
 • זקן (מגיל הפנסיה עד גיל 75) זכאי להנחה של 50% בכל נסיעותיו (צריך להציג ת"ז ותעודת תושב ותיק)
 • קשיש (מעל גיל 75) זכאי להנחה של 100% צריך להציג ת"ז לקבלת "זהב-קו". עדיין צריך לתקף בכל נסיעה.
 • סטודנט זכאי ל-33% הנחה, צריך להציג ת"ז ואישור לימודים (ראה הרחבה כאן), 
 • סטודנט מורחב - אם עשית חופשי סמסטריאלי או שנתי, אתה זכאי ל-50% הנחה בנסיעות מחוץ לאזור של המנוי החופשי שלך.
 • אוכלוסיית רווחה הזכאית ל-50% הנחה  (צריך להציג ת"ז ותעודת זכאי)
 • חיילים בשל"ת, חניכי קד"צ, מתנדבים בשירות לאומי/ שירות אזרחי ומתנדבים בשנת שירות - פטור מלא מתשלום, צריך להציג ת"ז ואישור משרד הבטחון או תעודת שירות. (שימו לב שאתם נדרשים להעביר רב קו).
 • חיילים - החל מאוקטובר 2017 הרב קו משולב בחוגר שלכם. אתם נדרשים להעביר את החוגר בכל נסיעה. החל מ-2022 אתם יכולים לעבור גם לתיקוף ברקוד באפליקציית "זוזו". אתם נוסעים חינם ומשרד הביטחון משלם את החשבון. אבל גם בחוגר וגם בזוזו אתם מוגבלים בנסיעות חינם למה שמפקד הבסיס אישר לכם בערך צבור, מעבר לזה זה מכיסכם האישי.
מתי פג התוקף של כל פרופיל?
ת. פרופיל נוער פג ביום הולדתך ה-18 או בסוף שנת הלימודים של גיל 18, פרופיל סטודנט תקף לשנה (עד 01.11) אלא אם כן נאמר אחרת ויחודש רק עם הצגת תעודת סטודנט תקפה או אישור לימודים. של"ת, קד"צ וכו' - בהתאם לתאריך שכתוב על אישור משרד הבטחון, זכאי צריך לחדש כל שנה,  פרופיל קשיש.... טוב, בלי הומור שחור.
בנוסף, לכל כרטיס ולכל פרופיל יש תוקף מקסימלי של 8 שנים בלבד ולאחריו צריך לגשת לחדש. אפשר לראות את התוקף באתר/אפליקציית רב קו אונליין והוא גם יתריע לכם אצל הנהג ובמכונות לקראת סוף התקופה (בכרטיסים החדשים התאריך גם מוטבע על גבי הכרטיס).
אם הרב קו שלכם לא בלוי ולא מגמגם, תוכלו במקום לגשת לחדש להאריך את התוקף שלו בחצי שנה כל פעם - כאן
ניתן להאריך את התוקף מחודשיים לפני תום התוקף ועד חודשיים אחרי תום התוקף.

ש. למה אני חייב למסור פרטים?
ת. אתה לא חייב. מסירת הפרטים מעניקה את ההנחות המיוחדות שמגיעות לפרופילים מיוחדים, וכן מעניקה "ביטוח" על כל מה שהטענת בכרטיס, אם הוא הלך לאיבוד, או נגנב, תקבל כרטיס חדש עם כל הכסף שהיה טעון עליו. (צריך לשלם רק את עלות ההנפקה המחודשת שעומדת על 10 שקל). אם הוא סתם לא עובד תקבל כרטיס חדש ללא כל תשלום נוסף.

ש. ואם אני רוצה להישאר אנונימי?
ת. במידה ואינך רוצה למסור פרטים אתה מוזמן להנפיק רב-קו אנונימי, בעלות של 5 ש"ח בעמדות השירות. הוא ייטען ללא הפרופיל המיוחד שלך ולמעשה ללא הנחות.
בכרטיס אנונימי לא נטען לטעון חופשי יומי וחודשי 

ש. ואם איבדתי כרטיס אנונימי?
ת. חשוב לדעת שאם הוא הלך לאיבוד, הלך לאיבוד גם כל מה שהיה טעון עליו. המוצא הישר יוכל להשתמש בזה כאילו מצא כרטיסייה או כסף ברחוב.

ש. ומה זה רב קו "חצי אנונימי"
ת. רב קו חצי אנונימי כולל את השם והתמונה שלך, ולכן מאפשר טעינת פרופיל נוער, זכאי, סטודנט או קשיש, אך אינו מקנה את הביטוח מפני גניבה שיש ברב קו רגיל ואינו מאפשר טעינת חופשי חודשי.  האמת היא שאני לא הבנתי למה זה טוב. (הגולש יאיר בירן טוען שכן ניתן לטעון עליו חופשי חודשי, אני צריך לברר זאת, תודה יאיר).


ש. האם אני צריך לדאוג לפרטיות שלי?
ת. התשובה הרשמית היא שאין צורך לדאוג, המידע מאובטח כמו שצריך, ומובטח שלא ייעשה במידע שום שימוש ברזולוציה של הנוסע הבודד. כלומר, לא יעקבו אחרי אף אחד. המידע שמספק הכרטיס (מספר קו, תחנת עליה, שעה וכו') מצטרף לאינספור משתמשים אחרים, מוצפן ומנותח באופן אגרגטיבי. במשרד התחבורה גם אין אף אחד שמתעניין בך ברמה האישית, אתה יכול להיות בטוח. :-) מצד שני, ייתכן ואם המשטרה תבקש צו בית משפט היא תקבל אישור להוציא מידע ספציפי בהתאם למספר הרב קו שלך (שמשוייך למספר תעודת הזהות שלך), כך שאם יש לך מה להסתיר... חשוב לציין שהרב-קו קיים כבר יותר מעשור וזה כמעט לא קרה. (גולש בתגובות ציין שהוא שמע על פעם אחת שאיתרו בעזרת כרטיס הרב-קו אדם ללא סלולרי אבל זה לא מאומת).

ש. מה אפשר להטעין על הרב-קו?
ת. על הרב-קו ניתן להטעין עד 8 חוזים שונים. חוזה יכול להיות ערך צבור, חופשי חודשי, חופשי יומי, אתה יכול להטעין על הרב קו חופשי חודשי של הרכבת בין בית שמש לתל אביב וערך צבור לנסיעות מזדמנות לחיפה. כולם על אותו פלסטיק.

ש. מה זה ערך צבור?
ת. ערך צבור הוא חוזה שמאפשר בקלות נסיעות מזדמנות בכל הארץ. הוא לא מספק הנחה יותר למעט ההנחות על הפרופילים המיוחדים אבל הוא נוח לשימוש ללקוחות שאין להם דפוס נסיעה קבוע. הוא פועל אצל כל המפעילים.

ש. איך פועל הערך הצבור?
ת. מאז אוגוסט 2022 מחיר הנסיעה שלך נקבע על פי המרחק שאתה עושה מנקודת המוצא שלך עד ליעד. רובנו נוסעים מרחק של עד 15 ק"מ בקו אוירי, חלקנו עד 40 ק"מ ומיעוטנו יותר. (רכבת עולה קצת יותר מנסיעה המסתמכת על אוטובוסים בלבד. מחשבון תמצאו כאן. העלויות לנסיעות בודדות הן כעת אותו דבר בכל הארץ


הערך הצבור נמכר בכפולות של 30, 50 או 100. באתר ואפליקציית רב קו אונליין תוכלו לבחור גם סכומים לא עגולים.


ש. יש מגבלה על כמות הכסף שניתן לטעון בערך צבור?
ת. כן, המגבלה עומדת על כמעט 1000 יחידות ערך צבור (999.90), שזה 999.90 שקל ביתרה. זה משקף מגבלה של טעינה ב-499 ש"ח וקצת בפרופיל נוער וקשיש וסטודנט מורחב (שמקבלים מה-499 ש"ח, יתרה של 998), ושל 799 וקצת בפרופיל רגיל.

ש. האם אפשר להיכנס בערך צבור  למינוס?
ת. בארץ לא, אם אין לך מספיק כסף לשלם עבור הנסיעה באמצעות הערך הצבור תיאלץ לטעון אותו אצל הנהג, באפליקציה במכונות טעינה או, במקרה הרע, לשלם במזומן, יש מקומות בעולם שבהם הערך הצבור מאפשר מינוס קטן (כך שאם חסר לך רק כמה עשרות אגורות ואין לך מזומן עליך לא תיתקע), אבל כאמור, לא בארץ.

ש. האם אפשר לקנות בעזרת הערך הצבור חופשי חודשי?
ת. לא ניתן.

ש. מה קורה אם המכשיר "לא קורא" את הרב-קו
ת. אם המכשיר מקולקל (ולא קורא אף רב-קו) אזיי האוטובוס מוגדר כמקולקל ולמעשה צריך להיות מושבת. אלה ההנחיות של משרד התחבורה. לנהג אסור להתעקש על תשלום במזומן במקרה זה ולאפשר לנוסעים לנסוע חינם עד סוף מסלולו שם כאמור ישבית את האוטובוס. אם הבעיה היא נקודתית ברב-קו שלך, הנהג ידרוש בכל זאת תשלום במזומן ויבקש שתלך לתקן/להחליף את הרב-קו באחת מעמדות השירות (תהליך פשוט של 5 דקות). אסור לנסוע בלי שנרשם "אישור תשלום" בקופת הנהג.
מומלץ לשמור בארנק גם את קבלת הקנייה. על פי הנהלים קבלה זו תספק הוכחה מספקת, בעיקר אם מדובר בחופשי חודשי, והנהג אמור לאפשר לך לנסוע בלי בעיה, אם כי זה לא תמיד קורה.

ש. איך מתקנים רב קו?
ת. בכל מקרה של בעיה ברב-קו אפשר לגשת למוקדי השירות. לוגו החברה מאחורי הרב-קו מציין היכן הנפקת אותו. כל מוקד יכולה לתת "שירות תיקונים" או הנפקה מחדש.
חשוב לציין שכדי לוודא שהכל מועבר דרך כל המערכות הטכנולוגיות, מבקשים במוקדים לחכות 72 שעות בין תאריך איבוד/קלקול הכרטיס ועד לתאריך ההנפקה המחודשת. אם בהמלך ה-72 שעות האלה לא טענת על הרב קו כלום אז תוכל להתעקש לא לחכות אותם.

ש. עולה כסף לתקן את הרב-קו?
חד משמעית לא. אם הרב-קו לא עובד או "עובד בקושי" צריכים בעמדת ההנפקה לתת לך חדש ללא כל עלות. הכוונה היא לבלאי סביר. במקרה של כרטיס רב קו שהושחת (נניח כרטיס גזור או מקולף לחלוטין), יש לחברה מקום לשיקול דעת כן לחייב אותך כאילו כרטיסך אבד או נגנב בעלות 10 שקלים. זוהי חלוקה סבירה של האחריות בין המדינה (שבחרה במערכת טכנולוגית וצריכה לעמוד מאחוריה) לבין הנוסע (שצריך לשמור על רכושו).

ש. איפה ניתן לטעון רב-קו?
ת. בעמדות ההנפקה והשירות, בעמדות הטענה מחוץ לאוטובוס, בתחנות הרכבת, הרכבת הקלה והמטרונית, אצל נהג האוטובוס, (ובמכונות על האוטובוסים בקווים נבחרים) באינטרנט ודרך אפליקצייה סלולרית. וכן בעמדות כספונט למשיכת מזומנים.
 • באינטרנט (מהמחשב האישי)
פורום המפעילים הפרטיים  מחלק בעמדות "על הקו" רכיב חומרה למחשב הביתי שנקרא "דונגל" (קורא רב-קו).  בעלות של עשרה שקלים. את הדונגל מחברים ל-USB במחשב ובעזרתו ניתן לטעון את הרב-קו בבית דרך אתר האינטרנט.  מנסיון זה יעיל ונוח.
חברת דן עובדת באותה שיטה בשיתוף פעולה עם חברת hop-on, ניתן לרכוש קורא כרטיסים בעמדה של דן. וניתן לרכוש דרכו רק כרטיסים שנמכרים על ידי דן (זה כולל כרטיסים שמכובדים על ידי כל המפעילים).  הופ-און גם מאפשרת טעינה ללא קורא כרטיסים.
באתר של חברת דן-צפון (המטרונית) אפשר לטעון ללא דונגל. אפשר לטעון גם רב קו רגיל וגם אנונימי. את אישור הקנייה עושים במכונות על רציף המטרונית (בדומה להזמנת כרטיסים לקולנוע או להצגה באינטרנט ואחר כך לקיחת הכרטיסים מהאוטומט או מהקופה לפני תחילת ההצגה).
ברכבת ישראל אפשר לטעון דרך האינטרנט. אבל יש קאץ' - אם לא הנפקתם ברכבת ישראל אז המערכת צריכה להכיר את הכרטיס שלכם. כלומר תצטרכו לפחות פעם אחת לטעון נסיעה (בעזרת ערך צבור) או חוזה כלשהו (חופשי חודשי ודומיו) דרך המכונות ברכבת, הכרטיס שלכם ייכנס למאגר הכרטיסים שהרכבת מכירה ובפעם הבאה שתרצו לנסוע ברכבת תוכלו לטעון דרך אתר האינטרנט.
שימו לב, עליכם לטעון את הנסיעות לפחות 45 דקות לפני הנסיעה, כשתניחו את הרב קו על שער הרכבת הטעינה תעבור לרב קו, ושנייה אחר כך גם תרד הנסיעה והדלת תיפתח. (כמו במטרונית אבל קצת יותר משוכלל). באתר יהיה לכם גם אזור אישי עם היסטוריית הנסיעות שלכם.
 • דרך אפליקצייה סלולרית
ravkavonline
חברת הופ-און הפועלת בשיתוף עם דן הכריזה על כך ואפשר לקנות דרך האפליקציה את כל החוזים שמוכרת חברת דן.
פורום המפעילים הפרטיים השיק את אפליקציית  ravkav-online שפועלת בצורה נהדרת וחלקה ומומלצת על ידי בחום. קיימת רק באנדרואיד

חשוב לציין שאתה צריך בשביל זה מכשיר תומך NFC. זה לא קיים באייפון ולא קיים במכשירים פשוטים אבל נמצא בתפוצה רחבה מאד סה"כ.
 • בעמדות כספונט
תוכלו לטעון בעמדות באמצעות כרטיס אשראי, ללא עמלה.
אם ברצונכם לרכוש באינטרנט, אבל לא בא לכם לקנות קורא כרטיסים, אתם יכולים לטעון דרך אתר רב קו אונליין באמצעות מספר כרטיס בלבד, ואז ללכת לכל אחד מעמדות משיכת המזומנים של כספונט הפזורות בארץ, להכניס את הרב קו ולהשלים את הטעינה.

 • בחנויות, (מכולות, קיוסקים וכו')

כל חנות שיש שלט "ניתן לטעון רב קו בחזיתה, יכולה לטעון לכם כל חוזה שתבקשו. במזומן או באשרי וללא עמלה.

ש. מה עם מרכז שירות ארצי נורמלי?
ת. עובדים על זה...

ש. האם יש חברה שבה כדאי לעשות רב קו יותר מאחרות?
ת. אין חשיבות לכך. אבל ככלל אני ממליץ לעשות רב קו בחברה שאיתה אתה נוסע הכי הרבה, במקרים של תקלה/אובדן החברה הזו תוכל לשחזר לך את הכרטיס שלך עם החוזה שהכי חשוב לך באותו רגע בלי בעיות,  גם סביר להניח שעמדת השירות של החברה הזו הכי קרובה לביתך.

ש. האם ילדים יכולים להנפיק לעצמם רב-קו?
ת. לא, עד גיל 16 אתה חייב לבוא עם אבא או עם אמא, ושיביאו איתם את תעודת הזהות שלהם עם הספח שבו אתה רשום. מעבר לגיל 16 תוכל להנפיק לעצמך רב-קו, אבל בתנאי שתנפיק לעצמך קודם תעודת זהות ותבוא איתה.

ש. יש לרב קו תאריך פג תוקף?
ת. כן מסתבר שיש תוקף של 8 שנים. והתוקף הוא לפרופיל האישי שלך. עם זאת, אם החלפת רב קו במהלך התקופה כי הוא לא עבד או משהו כזה, גם תוקף הפרופיל יוארך מרגע הנפקת הרב-קו החדש. הסיבה לכך היא שבעצם רותצים להכריח אותך להחליף את הרב קו לכרטיס חדש יותר ועמיד יותר בתקלות לפחות כל שמונה שנים.

ש. מה קורה כשהפרופיל שלי פג תוקף?
 • נוער - פרופיל נוער פג תוקף ביום הולדתך ה-18. אם הוא חל לפני תום שנת הלימודים תוכל לגשת עם אישור לימודים מבית הספר ותעודה מזהה לעמדת רב קו ולהאריכו עד סיום שנת הלימודים. ביום שבו הוא נגמר הפרופיל הופך אוטומטית לרגיל וכל הכרטיסיות/ערך צבור שקנית עם הנחת נוער כבר לא יהיו תקפות ולכן חשוב לא להישאר עם "סטוק" אלא לגמור הכל לפני פג התוקף (במקום לרוץ ולנסות להשיג זיכוי שזה מסובך ומעצבן). עדכון ניתן להמיר ערך צבור כלוא מפרופיל נוער/סטודנט לפרופיל רגיל באתר ובאפליקציית רב קו אונליין
 • חינוך מיוחד - תלמידים במוסד לחינוך מיוחד על פי חוק חינוך מיוחד זכאים להנות מפרופיל הנוער עד גיל 21. ואז זה יהפוך לפרופיל רגיל.
 • סטודנטים - פרופיל סטודנט תקף לשנה וניתן להאריכו עם הצגת אישור לימודים עבור השנה הבאה (יש עמדות בקמפוסים בתחילת השנה), אם לא הארכתם בזמן אז הוא יהפוך לפרופיל רגיל ולא תוכלו להשתמש בכל מה שטענתם בעזרת הנחת הסטודנט. אם זו שנתכם האחרונה כסטודנטים חשוב לא להיתקע עם "סטוק" של ערך צבור/כרטיסיות - עדכון: ניתן להמיר ערך צבור כלוא מפרופיל נוער/סטודנט לפרופיל רגיל באתר ובאפליקציית רב קו אונליין
 • זכאי - כנ"ל, הפרופיל יהפוך אוטומטית לרגיל ולא תוכלו להשתמש במה שרכשתם עם הנחת הזכאי. אחד המגיבים פירט שלפחות ברכבת, פרופיל זכאי ניתן עם הצגת תעודת נכה ותקף לשנה וחצי. בלבד, ללא קשר לתאריך התפוגה של תעודת הזכאי שמנפיק משרד התחבורה (שמתחדש כל שנתיים).
 • של"ת וכו' - פשוט לא תוכלו יותר לנסוע חינם מעבר לתאריך שננקב בהתאם לאישור משרד הבטחון/תעודה שהבאתם בהתחלה.
 • פרופיל רגיל, וכנראה גם קשיש. אחרי 8 שנים יפוג תוקף הפרופיל ותצטרך לגשת לעמדת רב קו כדי להוציא כרטיס חדש עם פרופיל מעודכן.
ש. איך עובד נושא כרטיס המעבר?
ת. למי שצריך שני אוטובוסים בהגעה ליעד מונהג כרטיס מעבר של 90 דקות באמצעות הרב קו, אם עלית על אוטובוס נוסף בפרק זמן זה, אינך נדרש לשלם שוב. כך המעבר המבוצע (אשר פוגע בתחושת השירות) לפחות לא מלווה בקנס כספי.  המעבר בתוקף רק כל עוד שילמת על הנסיעה בכרטיס חכם (ערך צבור).

ש. מה זה "חופשי גמיש"?
ת. מאז אוגוסט 2022 כל החופשי חודשי הם מסוג "חופשי גמיש", התקף ל-30 יום מיום הקניה. אם קנית אותו בעשירי לחודש לדוגמה, ומדובר בחודש של 30 יום, אז הוא מספיק לך עד ה-9 לחודש הבא.

ש. ומה זה ערך צבור גמיש?
אפליקציית רב-קו אונליין מאפשרת לך לבחור את סכום הכסף המדויק שברצונך לטעון, ולא מגבילה אותך לכפולות של 30,50,100. זה יעיל למי שלא רוצה להיתקע עם יתרה על הכרטיס, או למי שמחשב בדקדקנות את הוצאות כרטיס האשראי שלו. ניתן להזין סכום כסף ברמת אגורות בודדות, אך יחד עם זאת, בשל באגים שונים מומלץ שלא להיות דקדקנים עד כדי כך ולהסתפק בכפולות של 10 אגורות. אחד הבאגים לדוגמה הוא שכרטיס המעבר לא יעבוד, אז אם זה קורה והיתרה שלכם באגורות בודדות תתקנו אותה לכפולות של עשר אגורות בעזרת ערך צבור גמיש.

ש. ואיך משלמים בקווים שבהם מותר לעלות מכל הדלתות?
ת. על האוטובוס מפוזרים "ולידטורים", או בעברית "מתקפים". אתה עולה לאוטובוס מכל דלת, מוצא את המתקף הקרוב אליך, מעביר את הרב-קו (עליו טענת מראש חוזה חופשי או ערך צבור) ושומע ביפ קטן וחמוד מלווה באור ירוק.
על המסך יופיע החיוב שלך (אם זה בערך צבור) או התיאור של כרטיס המנוי שלך (חופשי חודשי גוש דן מורחב לדוגמה).
חובה לתקף בכל נסיעה, אחרת צפויה לך שיחה לא נעימה עם הפקח ואולי אף קנס.

ש. יש לי ערך צבור, מה לעשות במקרה של מעבר בין שני קווים בקודים שונים (בתוך גוש דן)
ת. לפני שתשים את הרב קו על המכשיר באוטובוס הראשון, צריך לבחור בולידטור את הצבע הנכון יעד הנסיעה הסופי ולהוריד את המחיר בהתאם, לדוגמה. אם עלית על קו פנימי בקצה כפר סבא ויעדך דרום תל אביב, בחר את המחיר של 15-40 ק"מ (צהוב) ולא את הדיפאולט הירוק של הנסיעות הפםנימיות בכפר סבא. הולידטור בקו הבא יראה "נסיעת מעבר" עד תל אביב. 

ש. אבל אם יש לי חופשי יומי/שבועי/חודשי - למה אני צריך לתקף בכלל? כבר שילמתי!.
ת. המפעילים אחראים על גביית הפדיון מהנוסעים והעברתו למדינה, ומקבלים תמריץ על כל נסיעה שמבוצעת דרכם, זו הסיבה שהם רוצים שתתקף, המדינה משתמשת במידע כדי לדעת איזה אוטובוסים עמוסים ואיזה דלילים, וזו הסיבה שאתה תרצה לתקף (שלא יבטלו לך את הקו בגלל מידע שגוי), ואת הפקח זה לא מעניין, כתוב בכל מקום שחובה לתקף כל נסיעה ואם לא עשית זאת, אפילו אם יש לך חופשי חודשי בתוקף, אתה חשוף לקנס. אגב, זו פרקטיקה מקובלת בכל העולם וזה באמת מאמץ קטן מצדך, אז אנא.

ש. ומה אם הולידטור (המתקף) לא עובד.
ת. לצערי זה קורה הרבה.
אם שום מתקף לא עובד (תקלת תקשורת), באגד ובקווים אחרים עם גישה לנהג, תלך לנהג ותתקף אצלו, וגם אם אצלו לא עובד אז אתה פטור מתשלום (והנהג צריך להשבית את האוטובוס בסוף הנסיעה). בקווים בלי גישה לנהג כמו קו 1,189 של דן אז אתה פטור מתשלום. (רק אם כולם לא עובדים).

ש. האם אני יכול "לנקב" על חבר  בערך צבור.
ת. כן ולא. כלומר אם אתה רוצה לנקב על חבר כדאי מאד שתגיד את זה קודם לנהג ואז הוא יקליד קודם במכשיר "כפול 2" ורק אז יבקש ממך להניח את הכרטיס על המכשיר. (או באוטובוס עירוני תזכור ללחוץ קודם על האפשרות הזו בולידטור) אם שכחת ללעשות זאת והמכשיר הוריד לך נסיעה אחת, הוא חסם את עצמו מהורדה נוספת (כדי למנוע מצב שאנשים מעבירים בטעות פעמיים) והחבר יאלץ לשלם על עצמו. בכל מקרה החבר צריך להיות באותו פרופיל כמו שלך, כלומר נער לא יכול לנקב על אביו, גם אם הוא נראה צעיר או קשיש. הכרטוס הכפול עובד רק בפרופיל רגיל ובפרופיל נוער ולא בפרופיל סטודנט וקשיש.

ש. האם אני יכול לתת את הכרטיס שלי למישהו אחר שישתמש בו?
ת. רשמית הכרטיס הוא אישי ואינו ניתן להעברה. על הכרטיס טעון הפרופיל שלך בזכות העובדה שהצגת את התעודות המתאימות בעד הנפקתו. לנהג אין את היכולת לדעת שאתה נער, סטודנט, או קשיש.
אבל, בעקבות תלונות רבות מהציבור, הגמיש משרד התחבורה ביולי 2017 את הכללים. בשימוש בערך צבור בלבד, ניתן להעביר את הכרטיס למישהו אחר עם פרופיל זהה לשלך. כלומר נער יכול להעביר לנער אחר, קשיש לקשיש אחר וכו'.
שימו לב, זה לא תקף לחודשי יומי/שבועי/חודשי אלא רק לערך צבור.

ש. ומה אם בטעות נוקב לי פעמיים, או ירד ערך צבור פעמיים?
בתגובה לעמוד זה כתב גולש אנונימי כי למרות מנגנוני הבטיחות, זה קרה לו פעם אחת בדן, הוא שלח את שתי הקבלות למרכז שירות הלקוחות וקיבל החזר כספי (בדמות זיכוי לטעינה הבאה). 

ש. ואם לא שילמתי/תיקפתי ועלה פקח?
כל נוסע חייב לשלם בתחילת נסיעתו. יתרה מכך, כל נוסע שקנה כרטיס מנוי (חופשי חודשי, או סמטריאלי) חייב לתקף בתחילת נסיעתו. חשוב לציין שהמפעיל מקבל תמריצים שונים לעלייה במספר הנוסעים ולכן אם תיקפתם אז גם המפעיל מרוויח עליכם איזה שקל או שניים, וגם משרד התחבורה רואה כמה האוטובוסים מלאים ומחליט איפה צריך להוסיף נסיעות (ואז תרוויחו שירות יותר טוב).
אם לא שילמתם או תיקפתם, או שהתחזיתם לנוער או כל בעיה אחרת ותפסו אתכם, אז תיאלצו לשלם קנס מוגדל של בין 75 ל-180 ש"ח. פירוט תוכלו לקרוא כאן.

ש. האם יש אפליקציה לרב קו? זה הרי אמור להיות בחזית הטכנולוגיה.
ת.   כן - איגוד המפעילים פיתח אפליקציה בשם רב קו אונליין. אחרי הרשמה קצרה תוכלו גם לראות מה יש לכם על הכרטיס וגם לקנות חוזי נסיעה.
זה נהדר, אבל זה פועל רק על מכשירים שיש בהם שבב NFC. יש אותו ברוב הסמארטפונים החדשים. האפליקציה עובדת טוב אבל לפעמים צריך לשחק די הרבה עם הכרטיס עד שזה עובד. (מפתח האפליקציה טוען שזה קשור לאיכות הכרטיס). לידיעתכם באייפון, וגם בחלק מהמכשירים של אנדרואיד אין את תקן NFC. במכשירים אחרים הוא קיים אבל הוא רדום, כלומר לא פועל מעצמו וצריך לדעת איך לעורר אותו.
ולמי שתוהה בנוגע לאבטחה. לרב קו יש מידע מוצפן ומידע לא מוצפן (המידע שמשודר לקופת הנהג לצורך תשלום). האפליקציה קוראת רק את המידע הלא מוצפן בדומה לקורא הכרטיסים של המבקר באוטובוס או ברכבת.


ש. ואם יש לי אייפון, אני לא יכול לטעון רב קו?
ת. עכשיו אתה יכול, באמצעות אפליקציית PAYBOX, שקיבלה אישור מאייפון להפעיל את הNFC הסגור שיש באייפונים ומספקת שירותי רב קו. (מאחר וזה חדש אשמח אם מישהו בעל אייפון יכתוב לי אם זה עובד או לא).

ש. והאם ניתן לשלם עם מספר הרב קו שלי באמצעות אפליקציה, או להניח את הטלפון החכם במקום את הכרטיס?
ת. באופן גורף התשובה היא - עדיין לא. אך בהחלט זהו אחד הכיוונים שמפתחים. הסנונית הראשונה היא אפליקציה בשם hop-on שמריצה כרגע פיילוט עם מספר חברות ואפילו מנסה כבר להתרחב לאנגליה ופולין. עם הופ און אתם יכולים פשוט לצלם ברקוד והיא תחייב אתכם. מאחר ולא ניסיתי אותה אני לא יודע אם היא עובדת או לא ואשמח לדיווחים מהשטח. בפרס היא כבר זכתה.

ש. ומה הקטע של הולידטורים בדלת האחורית?
ת. משרד התחבורה מרחיב את היכולת לעלות ולרדת מכל הדלתות, כדי לחסוך זמן קליטה יקר בתחנות עמוסות. אם אתם עולים מאחורה, אל תשכחו לעשות ביפ, כי במקביל משרד התחבורה גם הגדיל את כמות הפקחים ונתן להם יותר סמכויות.


ש. מה נותן פרופיל סטודנט? 
ת. פרופיל הסטודנט הוא המצאה חדשה יחסית שמנסה למשוך את ההנחה המסיבית שמקבל הנוער (50%) גם לתקופה הסטודנטיאלית. מתוך הבנה שגם עיכוב בקניית הרכב בכמה שנים תוך חסכון כספי לשנות הנישואין העליזות יהיו מצויינים גם לסטודנטים וגם לכלל המשק.
ניתן ליישם פרופיל סטודנט על הרב קו בהצגת תעודת סטודנט (ובשנה הראשונה אישור לימודים) והוא מקנה אוטומטית הנחה של 33% בנסיעות עירוניות ובנסיעות בינעירוניות קצרות (עד קוד 16) ו-30% הנחה בנסיעות בינעירוניות ארוכות יותר. לרבות הקו לאילת.

ש. איך ועל מה מקבלים זיכוי?
ת. לא על כל דבר ניתן לקבל זיכוי, ולא כל בקשת זיכוי שלך נראית טריוויאלית באמת מצדיקה זיכוי.
שני המקרים הוודאיים שבהם מגיע זיכוי הם אלה:
1. נהג שטעה והטעין/הוריד לך משהו לא נכון.
2. מקרים של סיום סטטוס בכרטיס.

ש. מה באמת קורה שמסתיים סטטוס נוער או סטודנט?
ת. (מאתר אגד) כאשר מסתיים סטטוס הכרטיס שברשותך (סטודנט, נוער, זכאי וכדו') נחסמת אוטומטית האפשרות להמשיך ולהשתמש בחוזים הטעונים בכרטיס. אם אין כוונה לחדש את הסטטוס יש לגשת להגיע לאחת מעמדות "על הקו" של משרד התחבורה ולפתוח פנייה לזיכוי היתרה בכרטיס (יש להגיע לעמדה עם תעודת זהות, רישיון נהיגה או דרכון). במידה והכרטיס טעון בחופשי חודשי - יש לסיים את תקופת השימוש בכרטיס החופשי חודשי ורק לאחר מכן להגיש בקשה בעמדת הרב קו. זיכוי יינתן רק עבור חוזי כרטיסיות המוטענים על הרב-קו, לא יינתן זיכוי עבור כרטיס חופשי חודשי.

ש. ואם קניתי חופשי חודשי ואחרי שבועיים החלפתי מקום עבודה?, או קניתי כרטיסייה ולא ניצלתי אותה עוד הסוף כי עברתי דירה? או טענתי 100 ש"ח בערך צבור אבל לפני שהוא נגמר  החלטתי לקנות אוטו?
ת. במקרים כאלה לא מגיע החזר, ביצעת החלטה לא נכונה, או שהשתנו תנאים בחיייך שאינם קשורים למשרד התחבורה. ואתה נאלץ לספוג את העלות של זה. 


ש. מהו הנוהל לקבלת החזר כספי?
ת. במקרה של אובדן, נזק, גנבת רב-קו אישי יש לפנות לאחת מעמדות ההנפקה עם תעודת זהות, רישיון נהיגה או דרכון. פנייתכם תועבר למחלקת פניות הציבור של החברה הרלוונטית לבדיקת היתרה בכרטיס. במידה ויתרתכם חיובית - ישלח הזיכוי ישירות לכתובתו של בעל המנוי. אגד גם מוסיפה שהזיכוי ממנה ישלח בסמס לטלפון הנייד של בעל הכרטיס או לכתובתו.  אני מקווה שהסמס מסביר כיצד לפדות את הזיכוי אבל סביר שזה אומר כיתות רגליים לקופת אגד היכנשהו.

ש. וואו, זה נורא מסורבל, למה מדיניות הזיכויים לא פשוטה יותר?
ת. עובדים על זה... וברצינות. נכון להיום עמדות על הקו עוד לא מוסמכות לתת את הזיכוי, משרד התחבורה הגדיר לצוות המסלקה את הפרויקט הזה בעדיפות עליונה. וכשיסתיימו כל החסמים הטכנולוגיים תוכלו גם לבקש זיכוי בעמדת על הקו וגם לקבל אותו שם. ועם קצת תחכום אפילו באותו מפגש. (כיום נאלצים להמתין לפחות 72 שעות מרגע הבקשה על זיכוי ועד לבדיקתו כדי לוודא שכל הדיווחים על השימוש ברב קו נפרקו ממחשב האוטובוס למחשב המרכזי).

ש. מה קורה אם רוצים לשנות חוזה שהוטען בכרטיס?

ת. לא ניתן לשנות חוזה שהוטען בכרטיס. אבל תשמחו לשמוע שעובדים על דרך להמיר כרטיסיות לערך צבור, תעקבו אחרי הפרסומים.

ש. האם ניתן לקבל חשבוניות מס על כל הטעינות של הרב קו שלי?
גולש אנונימי ציין בתגובה לעמוד זה שהוא פנה במייל לשלוש חברות בסוף שנה וביקש לקבל חשבונית מס על כל הטעינות שביצע באותה שנה ולהפתעתו נענה בחיוב ותוך מספר ימים קיבל את חשבונית המס בדואר. אמנם יש לפנות בנפרד לכל חברה שבה נסעת, אבל טוב לשמוע שיש גם חוויות טובות בשירות הלקוחות.


זו רק ההתחלה, כמובן שאעלה עוד נושאים ובעיקר הצפות באגים שחוזרים על עצמם בהמשך.

התגובות במדריך הפכו לבמה לשאלות ותשובות, אך כנראה יש איזו מגבלה מצד בלוגר על כמות התגובות
כדי שאוכל להמשיך לתת מענה אני מוחק את כל התגובות מ-2013-15. עמכם הסליחה.

153 תגובות:

 1. יש לי בתוך הרב קו חוזים של 6 נסיעות ממקום למקום
  נגיד מירושלים לקריית 4 וכו..
  על הכרטסייה רשום- המשך עד היום שלאחריו בשעה 4:30 באופן קבוע.. (לא משנה באיזה שעה אני עולה)
  אבל הנהגים לא מסכימים לקבל את זה.
  וברב קו עצמו אם אני שמה לנהג הוא אומר שאין המשך.
  ושקונים את זה זה רושם עם המשך והנחה .
  מה זה אומר אז??

  השבמחק
 2. אם יש לך חופשי יומי - הוא כולל גם את הלילה ולכן תקף עד 4:30. אבל זה לא מה שתיארת שיש לך אז אין לי תשובה.

  בכרטיסיות אין נסיעת המשך, ובערך צבור אין נסיעת המשך מחוץ למטרופולינים. וגם בתוך המטרופולינים זה רק ל-90 דקות.
  בקיצור, מוזר.

  השבמחק
 3. אנונימיינואר 17, 2019

  הזמנתי רב קו ועדיין לא הגיע,צריך ליסןע באוטובוס מה אני עושה?

  השבמחק
  תשובות
  1. אני מניח שאתה באזור שבו כבר אין תשלום אצל הנהג (זה עוד לא כלל ארצי).
   הפתרון כרגע הוא לקנות אצל הנהג רב קו אנונימי עם נסיעה אחת טעונה.

   מחק
  2. אנונימיפברואר 10, 2024

   עם אני טוען את רב קו אנונימי עם אני ממלא אותו ב50 שח כמה יוצא לי

   מחק
  3. 50. ההנחה של התוספת בוטלה ב-1 לאוגוסט 2022

   מחק
 4. אם טענתי ערך צבור וגם חופשי יומי, איזה חוזה יכובד?

  השבמחק
  תשובות
  1. חופשי יומי
   לי זה עובד בלי תקלות בכלל.

   מחק
  2. שאלת-המשך לפיסקה " ש': מה קורה אם המכשיר לא קורא את הרב-קו ת': אם המכשיר מקולקל (ולא קורא אף רב-קו) אזי האוטובוס מוגדר כמקולקל ..." - מה קורה אם עליתי לאוטובוס עם רב-קו ריק, וביקשתי להטעין ערך צבור, ומתברר שהמכשיר אמנם קורא כרטיסים, אולם מקולקל מבחינת מכירת ערך צבור, משום מה אינו יכול לקבל תשלום מהנוסעים במזומן. האם גם אז הנהג והמפעיל צריכים לאפשר לי לנסוע ללא תשלום?
   תודה

   מחק
  3. אנונימיפברואר 03, 2019

   בהמשך לשאלה "ומה אם בטעות נוקב לי פעמיים, או ירד ערך צבור פעמיים?" והתשובה לה, המופיעות לעיל - גם לי זה קרה פעם אחת בדן, בוואריאציה קצת אחרת - היה לי ברב-קו חוזה חופשי חודשי י-ם-גוש דן, ובעלייה לקו של דן בת"א מכשיר התיקוף חייב את הערך הצבור שהיה באותה עת בכרטיס שלי. גם הפעם דן היו נחמדים (אחרי שלא הגיבו לפניות בטופס המקוון באתר שלהם ובאימייל, אלא רק בפעם השלישית, לפנייה בפקס), וקיבלתי החזר כספי בדמות זיכוי לטעינה הבאה.
   למי שלא זוכר, בעידן של ימינו לא ניתן לטעון ערך צבור אצל הנהג. כלומר, כדי לממש זיכוי של 10 ש"ח, נדרש לנסוע לאחת מתחנות מהנפקה ושירות הלקוחות דווקא של חברת דן (יש להם 7 בלבד בכל גוש דן!) - נסיעה שעלותה לפחות 4.72 ש"ח, בהנחה שאספיק לעלות על אוטובוס בחזור מהטיול הזה בתוך 90 דקות מעת שעליתי על האוטובוס ליד הבית שלי, אחרת 2 הנסיעות הלוך וחזור יעלו לי קרוב ל-10 ₪ = סך הזיכוי שהואילו בטובם לתת לי, וזה עוד לפני שדיברנו על הזמן הרב ש"נשרף" בטיפול בזיכוי הכושל הזה...
   (אני לא כותב את זה בשביל להתלונן על דן, אחרת הייתי פונה אליהם ישירות, למרות שכאמור ברוב ערוצי השירות שלהם הם לא מגיבים. כתבתי רק כדי להביא לידיעת ציבור משתמשי התח"צ, שלפחות במקרה של דן, א. כדאי לנסות לא ליפול מראש בתקלות כאלה, אולי ע"י לשקף מראש לנהג שיש לך חופשי חודשי, או שנדרש לחייב רק נסיעה בודדת וכד' ב. להיות מוכנים מראש לעוגמת נפש ובזבוז זמן בטיפול בבקשת החזר/זיכוי במקרה שכבר כן קרתה תקלה...)

   מחק
  4. תשובה לצחי, אם אתה מתאר משהו אמיתי שנתקלת בו אז זה חדש לי, אני נתקלתי בעיקר במצבים של "עובד-לא עובד". בכל מקרה, אם אתה עדיין נוסע במקום שבו הנהג טוען לך את הרב-קו (לא גוש דן וירושלים), אז ההגיון אומר שהוא צריך לפעול לפי נוהל קופה לא עובדת ולתת לך לנסוע חינם. בגוש דן וירושלים ובקרוב בשאר הארץ האחריות להגיע עם רב-קו טעון לאוטבווס היא עליך.

   מחק
  5. תשובה לאנונימי, אין מערכות מושלמות ואין שירות לקוחות מושלם. המערכת צריכה לשאוף לאפס תקלות ולהעניק זיכוי בקלות סבירה והדרך לכך עוד ארוכה, אך כנראה תמיד יישארו מקרים "מעצבנים" כאלה.

   אני לא חוויתי עם הרב קו תקלות בשלוש שנים האחרונות (לפני זה היה לי ערך צבור כפול שבאמת עשה בעיה שאף אחד לא ידע לפתור), לאחרונה ראיתי שהכרטיס לא עובר חלק כמו פעם והבנתי שעדיף להחליפו לפני שימות לגמרי. לשמחתי גיליתי שפתחו עמדת שירות ממש ליד העבודה שלי, הלכתי בהפסקת הצהריים והכרטיס הוחלף תוך 5 דקות. עם הטענה של החוזים שהיו עליו (חופשי חודשי וערך צבור), נכון שביררו איתי שלא השתמשתי בערך הצבור ב-72 שעות האחרונות אבל חוץ מזה לא נשאלו כל שאלות. הכרטיס החדש עובד כמו קסם ולראשונה גם אין מאחוריו לוגו של מפעיל. כלומר זה כרטיס של משרד התחבורה. הטיפול המהיר והפריסה המשתדרגת של העמדות מעידים על המשך התבגרות של המערכת. ויש עוד הרבה לאן להתקדם, אבל המצב היום טוב בהרבה ממה שהיה.
   בהקשר שלך, בימינו זיכוי זו פעולה פשוטה שיכולה להיעשות באמצעות "ביט" או פפר" ולא דורשת הגעה לעמדה. טיפול בכסף תמיד מצריך נהלים קשוחים ומסודרים, אבל אפשר לבנות אותם עם חוויית משתמש טובה יותר.

   מחק
 5. רכשתי באפליקציה של רב קו חופשי יומי הבוקר בשעה 8
  עליתי על אוטובוס ב8:30 ולהפתעתי הנהג הוריד לי מהערך הצבור ולא נסעתי על החופשי יומי
  כשבדקתי באפליקציה ראיתי פתאום שעל אף שבמסך הראשי כתוב שהרכישה והתוקף של החופשי יומי הוא על היום 4.2.2019, כשאני נכנסת לתוך החוזה כתוב שזה תקף ל5.2.2019 - למחר
  ומחר אני בכלל לא צריכה לנסוע לשום מקום.
  אני מרגישה שזרקו לי עכשיו 26 שקלים לפח
  יש מה לעשות עם זה?
  תודה מראש

  השבמחק
 6. אנונימיפברואר 09, 2019

  הזמנתי כרטיס בפרופיל של נוער.
  אני נוסעת כל שבוע (פעם בשבוע) מהר ברכה לאריאל ומאריאל לקדומים
  וכנראה שבזמן הקרוב אתחיל לנסוע בתוך ירושלים באופן קבוע.
  בנוסף- יוצא לי פעם בחודש בערך לנסוע במסלולים קדומים-נתניה לשני הכיווונים (קו 73 של אפיקים) ומדי פעם ירושלים-קדומים לשני הכיוונים.

  אשמח לדעת איזה חוזה הכי טוב לי לנסיעות הקבועות ואיך אוכל לשלם על האלה ה'נדירות' יותר (או שצריך לבחור חוזה גם בשבילם)

  בכללי אשמח להסבר על הקודים, לא ממש הבנתי מה זה..

  תודה ברה מראש!

  השבמחק
  תשובות
  1. ככלל, אין לנוער חופשי חודשי/שבועי/יומי ייעודי לו. לכן ההמלצה לנוער היא להשתמש אך ורק בערך הצבור.
   לכן, כל עוד את מוגדרת כנוער, פשוט תטעני את הרב קו בערך צבור. (נניח את אם טוענת ב-100 שקל אז נטענים עליו 200 שקל, וזה מגלם הנחה של 50%).

   עכשיו כל פעם שאת עולה על אוטובוס תגידי לנהג את היעד והוא יוריד לך את העלות הרגילה של הכרטיס, עד שהכסף שטענת ייגמר ותצטרכי להטעין שוב.

   בתוך ירושלים בלבד, הערך הצבור מאפשר גם מעבר 90 דקות בלי שיירד עוד פעם. כלומר אם במקרה בנסיעותייך בתוך ירושלים את צריכה להחליף צאוטובוס עירוני לאוטובוס עירוני (או רק"ל), לא ירד לך שוב. אבל זה לא כולל את הנסיעה אל ירושלים מרחוק והחלפה שם לקו פנימי.

   כשיהיו לך נסיעות ממש קבועות (כל יום) מאיפשהו לאיפשהו תוכלי לבחון נקודתית אם חופשי חודשי משתלם יותר, בדרך כלל זה לא תחרותי להנחה של פרופיל נוער על ערך צבור, אבל יש מקרים נדירים שכן.
   אם זה יקרה אז ברב קו תשתמשי בחופשי חודשי לנסיעות הקבועות ובערך הצבור לנסיעות הנדירות.

   מחק
 7. אני על חוזה של נוער ולא מצאתי חוזה שמתאים לשימוש בשומרון.
  אני צריכה משהו לא קבוע, בדר"כ בחברת אפיקים.
  יש אחד כזה (ראיתי חוזים של 'אשכול שומרון קודי__' וכל פעם קוד אחר. איך אפשר לדעת אם זה הקודי נסיעות שלי?

  השבמחק
  תשובות
  1. ככלל, ההמלצה לנוער היא להשתמש בערך צבור, המספק 50% הנחה, לכל נסיעותיהם. טוענים נניח ב-100 ש"ח, מקבלים 200, וכל פעם שעולים על אוטובוס הנהג מוריד את המחיר הקטלוגי של הנסיעה. אומרים לו את היעד והוא מוריד בהתאם.

   בשומרון הסתבר לי עכשיו שהעסק עובד קצת שונה, מאחר וכבר יש "הנחת ממוגן" על כל הנסיעות בשומרון (גם על נסיעות בקווים לא ממוגנים, כדי לעודד שימוש באוטובוסים במקום בטרמפים), הבנתי שהערך הצבור לא עובד שם כדי לא לייצר כפל הנחות. נראה שבשומרון עדיין כדאי לשלם במזומן כל פעם לנהג. (קצת אנכרוניסטי, אני יודע).
   השימוש במזומן בשומרון ובערך צבור מחוץ לשומרון מתאים גם לאופי הנסיעות שלך שהוא לא קבוע.

   מחק
 8. אנונימימרץ 11, 2019

  רכישת כרטיס באתר הרכבת - לפי הכתוב באתר "כרטיסי נסיעה שרכשתם באתר או באפליקציה יוטענו על הרב-קו תוך 30 דקות ממועד הרכישה כך שתוכלו לעבור ישירות בשערי הירידה לרציפים."
  ברכישת כרטיס חופשי יומי - מתי יכנס הכרטיס לתוקף? האם ניתן לרכוש כרטיס לשימוש עתידי?

  השבמחק
  תשובות
  1. א. כן, אפשר לרכוש כרטיס מראש, באתר הרכבת כשתמשיך לתשלום תתבקש לבחור תאריך (עד שבועיים קדימה). גם באתר ואפליקציית רב קו אונליין אפשר לבחור תאריך (אם אני לא טועה גם עד שבועיים הלאה).

   ב. הסבר לגבי האמירה של ה-30 דקות.
   כרטיס הרב-קו צריך להיטען באופן פיזי באיזושהי צורה. כלומר קניית החופשי יומי שלך צריכה לעבור איכשהו לתוך הכרטיס. בעת טעינה בקופות הרכבת זה קורה באמצעות המכונה שכותבת על הכרטיס כחלק מתהליך הרכישה, אך זה לא קורה כשאתה רוכש דרך אתר הרכבת.
   ברכישה דרך אתר הרכבת אתה נדרש להזין מספר רב קו בלבד. המידע על החופשי יומי שרכשת שמור במערכת אך עוד לא הועבר לרב-קו שלך. כאשר אתה מגיע לשער הכניסה לתחנה ומניח את הרב קו מתרחשות שתי פעולות אחת אחרי השניה.
   1. השער כותב על המכשיר שלך את החופשי יומי שרכשת
   2. השער מתקף אותו, כלומר מציין שהשתמשת בו.

   הצורך להמתין 30 דקות בין הקניה לבין ההגעה לתחנה נובע מהצורך של המידע לעבור בין כל המערכות השונות ולהגיע מאתר הרכבת לשערי הכניסה של כל תחנות הרכבת.

   מחק
 9. רכשתי כרטיס חופשי/יומי משולב אוטובוס ורכבת, קודם עליתי לאוטובוס והנהג לא ראה שם את חוזה הרכישה. האם יש דרך שהנהג יכול להפעיל את החוזה? (כמו המכונה לרכישת כרטיסים ברכבת)

  השבמחק
  תשובות
  1. לא פירטת איך רכשת את הכרטיס.
   אם רכשת אותו דרך אתר/אפליקציית הרכבת. אז התשובה היא לא. הכרטיס שלך למעשה ריק עד שתגיע לשער הכניסה לרכבת ורק שם החוזה יגיע אליו. זו פשוט לא הדרך הנכונה לטעון אם אתה צריך קודם אוטובוס ואחר כך רכבת.
   כנ"ל גם לכל רכישה אחרת שלא דורשת כתיבה במקום על כרטיס הרב קו (גם למטרונית יש סידור כזה ואז אתה צריך העביר את המידע לכרטיס במכשירים שברציף המטרונית וגם ברב-קו אונליין יש סידור של "שליחת הזמנה לכספונטים". בכל המקרים האלה אתה צריך קודם להגיע למקום הפיזי המוגדר שמטעין לך את הכרטיס ורק אז לעלות על שירות תח"צ.

   בפעם הבאה שתעשה נסיעה בסגנון כזה, תצטרך לטעון בדרך אחרת, בין אם על ידי הנהג איפה שעדיין אפשר, או דרך אפליקציית רב-קו אונליין (דורש נייד עם NFC), דרך קורא/כותב כרטיסים מהמחשב (עולה 5 שקלים), או דרך קיוסקים/כספונטים/עמדות טעינה.

   בעולם מושלם כמובן שהמידע על הרכישה היה מועבר גם לכל קופות הנהג בכל האוטובוסים, ובעולם עוד יותר מושלם בכלל לא היה צריך כרטיס רב-קו פיזי אבל אנחנו עוד לא שם...

   מחק
 10. אנונימייוני 11, 2019

  רואה שלא עלו כאן שאלות מאז מרץ אז מקווה שאתה עדיין רואה :)
  שאלה שקצת מטרידה אותי כבר כמה זמן:
  נניח שרכשתי כרטיס מעבר של 90 דקות בתוך העיר, ותיקפתי את כל הנסיעות כמו שצריך. ונניח שבעת אחת הנסיעות תיקפתי 3 דקות לפני תום 90 הדקות. ונניח, שאחרי 6 דקות עולה פקח ובודק לי את הכרטיס.
  מה הוא יראה? אני חושש שבשלב הזה הוא יכול לטעון שהכרטיס ריק וכביכול לא שילמתי או תיקפתי אפילו אם כן.
  או שהוא יראה את מועד התיקוף האחרון או סימן אחר כלשהו שמוכיח שבעת העלייה לאותה נסיעה התיקוף נעשה עדיין במסגרת המעבר?

  השבמחק
  תשובות
  1. אין לי תשובה מוסמכת לשאלה הזו. אבל גם לא זכור לי שנתקלתי בבעיה כזו או שמעתי עליה בעולם האמיתי, כך שאני מניח שהתשובה הנכונה היא שהוא רואה שעשית תיקוף על הנסיעה הזו וזה כל מה שמעניין.
   ברמת העקרון רישום הפעולה במערכות משרד התחבורה כולל שני מצבים:
   1. נסיעה ראשונה
   2. נסיעת המשך (לא משנה אם היא השניה, שלישית, הרביעית או החמישית).

   כך שפקח שיעלה על האוטובוס, יכול לזהות שהפעולה האחרונה על הרב קו שלך היא נסיעת המשך (וזה כמובן מקושר לאוטובוס שבו אתה נוסע). מאחר ומהערכת אישרה לך את נסיעת ההמשך, כלומר זה היה לפני תום ה-90 דקות. גם אצלו יופיע חיוויי ירוק והוא ימשיך הלאה.

   למידע יותר מפורט תוכל לשאול בפורום תחבורה ציבורית בתפוז. יש שם אנשים כמו arsnei שבקיאים בכל הפן הטכנולוגי של הרב-קו ואנשים כמו 846 שבקיאים באיך הדברים עובדים באגד ברמת הנהגים והפקחים.

   מחק
  2. אנונימייוני 15, 2019

   תודה על ההתייחסות.
   פשוט יצא לי לתקף ממש בדקות האחרונות של המעבר (גם במטרונית אגב, לא רק אגד) אבל פקחים בדקו לי רק במקרים שהמעבר עדיין היה בתוקף, לכן תהיתי.
   מקווה שאכן לא אמורה להיות בעיה. אולי באמת אשאל גם בפורום בתפוז.

   מחק
  3. כל עוד הנסיעה תוקפה במסגרת ה-90 דקות גם אם זה דקה לפני תום הזמן, הנסיעה תקפה כל עוד הנך על האוטובוס (פרטי הקו נרשמים עם התיקוף) - התיקוף תקף עד סוף המסלול (אם כל הקו נוסע בתוך האזור) או עד תחנת סוף אזור התעריף אם התיקוף בקוד מחיר נמוך בקו חוצה אזורים (נניח נסיעת המשך קוד 42 תקפה בקו 48 של מטרופולין רק עד סוף אזור קוד 42, לא תקף בשרון, בכיוון ההפוך נסיעה בקוד 43 או 41 תקפה רק באזור השרון או ראש העין בהתאמה בהתאם לקו, כנ"ל גם לקודים של חיפה ויש לשים לב למסלול המטרונית). הבעיה היחידה היכן שתיקוף מעבר "דקה לפני תום הזמן" תיצור בעיות, היא דווקא במטרונית כי אין רישום של האוטובוס הספציפי לתיקוף מאחר והתיקוף בחוץ, אז יש לוודא שזמן התיקוף יכסה את כל הנסיעה עד הירידה מהקו כדי שלא יהיה מצב שפקח קונס אותך בטענה כי אתה מנסה לנסוע במטרונית אחר הצהריים עם התיקוף של הבוקר

   אגב אמיר, לרב-קו נכנס 999.90 יחידות ערך צבור (טכנית למעשה 999.99 אבל לא מומלץ לטעון ערך צבור גמיש (ברב-קו אונליין, שם אפשר להקליד סכום ידנית עם הנקודה) בצורה הגורמת להיווצרות אחדות האגורה (יתרה אשר אינה xx.x0) ביתרה, בגלל באג דפוק (דוין בפורום בעבר) אשר לא מאפשר מעבר שעתי בין חברות (חיוב כפול רגיל פועל, המעבר לאגד לפחות רואה רק עשיריות ועם קיום אחדות האגורה ביתרה גם אף רושם את מספר הכרטיס במינוס על הקבלה ומחייב בכפול למרות זכות המעבר)
   הנוהל של ה-400 בוטל מזמן, קבורה בפורום תמונה משנה שעברה איפה שהצגתי יתרה 999.90
   אם זאת, טעינת ערך צבור גמיש עם אחדות אגורה לקבלה ביתרה (לא סכום התשלום אשר נותנת ללא כל בעיה לשלם ₪33.60 ולקבל (לפרופיל רגיל) 42.00 ליתרה) מומלצת רק בכדי "תיקון" היתרה אם בוצעה פעולת המרת ערך צבור עקב סיום פרופילים ונעילת הערך הצבור או לאחר רישום פרופיל חדש, אשר בהחלט עלולה ליצור יתרה באחדות אגורה כתוצאה של ההמרה

   מחק
  4. אנונימייוני 25, 2019

   תודה arseny92 על תגובתך.
   האמת שהשאלה עלתה לי בעיקר בגלל המטרונית, כי בה יצא לי לנסוע אחרי תיקוף ממש לפני תום 90 הדקות ולא ידעתי מה יקרה באמת אם פקח יעלה ויבדוק לי את הכרטיס.
   אז אתה אומר שאכן שם יכול להווצר מצב של קנס על אף שתיקפתי כחוק? כי מזה בדיוק חששתי.
   האם הפקח לא יכול לראות לפחות רישום של התחנה והשעה בה בוצע התיקוף האחרון?
   הרי כל התחנות של המטרונית גם מצולמות ולמעשה אמור להיות תיעוד שלי מבצע את התיקוף ועולה על הקו שבו "נתפסתי" כביכול.

   מחק
  5. תודה ארסניי, אני מעדכן את המגבלה.

   מחק
 11. שלום,
  עליתי על קו של אפיקים בפ"ת במטרה להגיע לא.ת בכפ"ס בתכנון להחלפות בהמשך, וציינתי זאת לנהג שחייב אותי ב-9.30.
  עליתי לרכבת בסגולה לכפ"ס-שם המעבר לא תפס ושילמתי בנפרד, ובהמשך על קו פנימי של מטרופולין מהרכבת לא.ת, שגם שם המעבר לא תפס וחוייבתי ב-5.90 . יש לציין שהכל היה בטווח של 90 דק'. שאלתי היא האם זה תקין ואם כן-מדוע?
  תודה מראש!

  השבמחק
  תשובות
  1. מעבר 90 דקות לא תקף ברכבת. וכאשר עליתי על האוטובוס של מטרופולין הוא זיהה את הנסיעה הקודמת שלך כנסיעה ברכבת ולכן לא ידע לקשר זאת לנסיעה הראשונה שעשית באוטובוס (הוא תמיד בודק נסיעה קודמת), שזה אולי מקומם אבל כן בהתאם לנהלים הטכנולוגיים. ייתכן ואפשר לשנות אותם אבל אתה מציג מקרה די נדיר ולכן ספק אם תקבל תשובה טובה על כך.
   להבא במקרים כאלה אני ממליץ על חופשי יומי שתקף הן באוטובוסים והן ברכבות (קוד 142, גוש דן מורחב, חופשי יומי עולה 21.5 ש"ח. שזה פחות או יותר כמה שילמת על כיוון אחד בלבד. כלומר זה משתלם מאד.

   מחק
 12. אנונימייולי 23, 2019

  שלום, אם ניקבתי פעמיים גם על חברה שלי הדבר של ה90 דקות כולל גם עליה באוטובוס הבא?

  השבמחק
  תשובות
  1. בתיקוף קבוצה מראש אצל הנהג בפעולה אחת (בקבלה: נוסעים 2, חיוב 11.80) המעבר תקף גם לאוטובוס הבא, מתקפים כרגיל ליחיד אך יש לשים את תשומת הלב של הנהג השני לכך שכבר יש לכם מעבר (כלומר יסתכל במכשיר כאשר אתם מתקפים, יראה שיש לכם שני נוסעים ולא ינסה לגבות כפול אלא ייתן לעבור לשניכם בתיקוף היחיד, כי זה כולל)

   גם בעת שימוש במתקף דלת אחורית עם בחירת נוסעים מראש - ובקו השני אין לבחור נוסעים שוב, לתקף במצב ברירת מחדל (אם שוב תבחרו 2 נוסעים זה יהיה חיוב כפול על נסיעה חדשה עם נוסע נוסף אחר) ובכלל עדיף דרך הנהג כי המתקף האחורי ייתכן גם שלא יזהה את המעבר הקבוצתי

   כמו כן במעבר עם התיקוף הקבוצתי מראש בירושלים מאוטובוס אגד לסיטיפס - ביפ יחיד על התיקוף הקיים מהאוטובוס (לשים לב בעת תיקוף הראשון קבלה ב-"קוד 2 חיפה ים רק במעבר" (ים רק - ירושלים רכבת קלה) וכן בעת בחירת קוד התיקוף הנ"ל במתקף אחורי של אגד), תקף לשניכם ברק"ל - וברק"ל לא ניתן להתחיל נסיעת קבוצה, רק לעבור מאוטובוס עם הקבוצה, וגם לא ניתן לתקף פעמיים ברצף בשני פעולות באותו קרון
   תיקוף "קוד 62 ירושלים" תקף במעבר קבוצתי רק באוטובוס או במעבר אל הרק"ל רק אם התיקוף לנוסע אחד

   מתקף אחורי של דן עם בחירת נוסעים נוספים אחרי התיקוף ליחיד, אין מעבר לנוסע השני, אבל כאמור מעלה, אפשר לעלות עם תיקוף קבוצה דרך הנהג ואם בקו הראשון גם היה תיקוף קבוצה דרך הנהג כפעולה אחידה

   מחק
 13. אנונימיאוגוסט 07, 2019

  שלום. כמה זמן מראש ניתן לרכוש חופשי יומי עבור נסיעה ברכבת? האם רק ביום הנסיעה, או שניתן לקנות מראש?

  האם ניתן לקנות מספר כרטיסי חופשי-יומי מראש? למשל, נניח שאני יודע שאני מתכוון לנסוע בחודש הקרוב פעם בשבוע הלוך ושוב מתל-אביב לבאר שבע. האם אני יכול לטעון ארבעה כרטיסי חופשי-יומי ובכך לחסוך לעצמי המתנה במכונת הכרטיסים בכל פעם?
  תודה!

  השבמחק
  תשובות
  1. בקופה/מכונה, שבוע מראש, וכל עוד יש רשומות פנויות בכרטיס

   מחק
 14. אנונימיאוגוסט 11, 2019

  הי. אני צריכה לבוע באופן יומיומי מנתיבות לאשדוד. לא מצאתי קוד חופשי חודשי בין שתי המקומות, אלא רק מנתיבות לאשקלון.אם כך הנסיעות היומיות יעלו לי הרבה. האם אפשרי לקנות חופשי חודשי מנתיבות לאשקלון ואחד נוסף מאשקלון לאשדוד,ז"א שיהיו לי שני חוזים של חופשי חודשי בו זמנית כך שיהיה כלכלי יותר?

  השבמחק
  תשובות
  1. כן, ולתקף את שני החוזים דרך הנהג באוטובוס וכל פעם להגיד לנהג על קיום מספר חוזים לתיקוף

   אך לא ניתן לעשות שילובי חוזים כאלו בנסיעה ברכבת, לרכבת יש לטעון באר שבע+גוש דן (917) בחוזה אחיד

   מחק
 15. אנונימיאוגוסט 14, 2019

  שלום,אני נוסעת פעמיים בשבוע מאשדוד לפ"ת וחזרה.הלוך באוטובוס אפיקים וחזור ברכבת . מה שיטת תשלום העדיפה? האם יומי חופשי? אם כן מה הקוד? הנהג לא ידע. עד עכשיו הטענתי ערך צבור עבור אוטובוס ורכשתי כרטיסיה של 12 נסיעיות עבור רכבת.תודה

  השבמחק
 16. אם אני עושה חוזה חודשי חופשי אני יכולה לנסוע גם בקווים וגם באגד או רק בחברת אוטובוס אחת

  השבמחק
  תשובות
  1. אפשר לנסוע בכל חברת תחבורה ציבורית באזורים שכלולים בחוזה

   מחק
 17. שלום, רציתי לשאול האם אפשר לקנות חופשי חודשי לילדים בירושלים? וכמה עולה? תודה!

  השבמחק
  תשובות
  1. אפשר, עולה אותו מחיר כמו לרגיל. עבור נוער שימוש בערך צבור מועדף מחוזים חופשיים ברוב המקרים.
   רק אזרח ותיק מקבל הנחת חצי מחיר על תקופתיים.

   מחק
 18. שלום,
  הטענתי אתמול רב קו דרך האתר של רכבת ישראל ורכשתי משולב רכבת ואוטובוס וקיבלתי אישור עסקה , היום ניסיתי לנסוע באוטובוס וזה לא עבר . מה יכולה להיות בעיה שהכרטיס לא עובר כאילו לא רכשתי חופשי גמיש? נאלצתי לשלם על הנסיעה , האם אוכל לדרוש החזר תשלום?

  השבמחק
  תשובות
  1. טעינה דרך אתר רכבת ישראל מחייבת רישום של החוזה המוזמן דרך מכונת הכרטוס של רכבת ישראל לאחר הרכישה. החוזה לא יופיע בכרטיס משום מקום, כך שאם הנסיעה הראשונה הינה באוטובוס, אז דרך טעינה זו לא מומלצת. זו טעינה "נדחית" מהמילה לדחות, להגדיר למימוש עתידי.
   כל עוד אין רישום של החוזה על הכרטיס עצמו, אין חוזה כאילו שלא הייתה רכישה כלל.
   אם את רוצה רישום מיידי של חוזה על הכרטיס, עשי את הטעינות דרך רב-קו אונליין בטלפון עם NFC או קורא כרטיסים במחשב.

   מחק
 19. אם אני עולה על קו 86 מצומת סגולה בפתח תקווה ומחליף לקו 92 של דן בקניון -
  א - האם יהיה לי מעבר?
  ב - כמה זה יעלה לי?

  השבמחק
  תשובות
  1. לכאורה צריך להיות מעבר והעלות אמורה להיות 5.90. תצטרך
   אני כותב לכאורה כי 86 מגיע מהשומרון ובאשכול שומרון יש כמה אנומליות. תוודא שהנהג ב-86 מחייב אותך בקוד 42 שזה הקוד עם המעבר.

   מחק
 20. אנונימינובמבר 02, 2019

  שלום קודם כל תודה הסכמתי מלא מקריאת כל הפוסטים כאן.
  ועכשיו לשאלה, אני רוצה לנסוע מתל אביב לירושלים ואז לחזור לתא ומשם לרחובות ואז לחזור האם החופשי יומי של ה32שח תא-ים תקף גם לרחובות, תודה.

  השבמחק
 21. אנונימינובמבר 02, 2019

  החכמתי*

  השבמחק
 22. כן. להבא אם אתה לא בטוח תוכל להסתכל במחשבון היישובים באתר רפורמת התעריפים.
  נ"ב, זה 32.5 ש"ח. קוד 924 שם כרטיס: גוש דן וירושלים.

  השבמחק
 23. אם הבנתי נכון את עניין נסיעת ההמשך- במידה ונסעתי פעם נוספת בטווח של שעה וחצי מהנסיעה הראשונה, אני זכאית לנסיעה הזאת חינם ולא אמור לרדת לי ערך צבור.
  אז למה תמיד כשאני לוקחת קו פנימי בתוך גוש דן ואז גם חוזרת איתו, אני מחוייבת שוב?

  תודה

  השבמחק
  תשובות
  1. במקרה הפשוט שתיארת, אכן לא אמור לרדת לך שוב. (חשוב לציין שזה בטווח של 90 דקות מתחילת הנסיעה הראשונה, כלומר מהתיקוף הראשון שעשית עד לתיקוף השני).

   מחק
  2. יש לוודא כי יתרת ערך צבור היא בכפילות 0.10, אם לא, יש לתקן על ידי טעינת ערך צבור גמיש (לרשום ידנית בשדה "קבל") לאיזון היתרה.
   אם היתרה (פרופיל רגיל) מסתיימת נניח ב-x.x3 , לטעון צריך לפחות ₪30.06 ב-"שלם", כלומר לקבל 37.57 ליתרה בכדי לאזן את המאיות לאפס, ואז מעבר שעתי יתוקן
   יתרה שאינה מסתיימת בכפלות 0.10 יכולה להיווצר לאחר המרת ערך צבור בין פרופילים.
   ציינתי על כך ב-18 ליוני למעלה

   מחק
  3. הטענתי בטעות חוזה שבועי לגוש דן במקום מורחב לא שמתי לב ונסעתי בו פעם אחת למחרת עשיתי חופשי יומי מורחב . האם אני יכולה לקבל זיכוי על החוזה השבועי שהטענתי בטעות .ואם כן איך אני יכולה לקבל ואיפה

   מחק
  4. חוזה אשר נעשה בו כל שימוש (תיקוף), בין אם הוטען בטעות ובין אם לא, לא ניתן לביטול וזיכוי.

   מחק
 24. אנונימינובמבר 16, 2019

  שלום!
  רציתי לשאול אם יש לי רב קו עם חופשי חודשי והוא לא היה עלי כשעליתי לאוטובוס האם בנסיעה הבאה אני צריך לשלם על נסיעה זו? וא"כ כמה?

  השבמחק
  תשובות

  1. אם שכחת בבית את הרב קו עם החופשי חודשי שלך, אז אתה חייב לשלם על הנסיעה. או לנהג היכן שעדין אפשר, או על ידי קניית כרטיס במכונה שעל האוטובוס (במטרופולין ובדן באר שבע יש מכונות על האוטובוס) או, על ידי קניית רב קו אנונימי מהנהג עם סכום של נסיעה אחת מוטען עליו. ללא זה פקח ייתן לך קנס של 180 ש"ח. וזה ממש חבל.

   והיה ולא שילמת, לקחת את הסיכון של לנסוע בלי לשלם וכל עוד לא עלה פקח אז לא קרה שום נזק.
   אני מעריך את הרצון שלך לשלם בנסיעה הבאה שתעשה, אבל זה פשוט לא עובד ככה. אין "קנייה בהקפה" בתחבורה הציבורית. וזה לא משנה אם יש לך חופשי חודשי או ערך צבור. הנסיעה ההיא היתה ונגמרה ואין דרך לגבות ממך את הכסף.

   רק שתדע, חובת התיקוף היא לא רק למראית עין, אתה נספר כנוסע והמידע משמש כדי לתגבר קווים עמוסים או להפחית נסיעות בקווים דלילים, והמפעיל מקבל סכום כסף כלשהו על זה שתיקפת. אם רבים לא יתקפו המפעילים ייכנסו לקשיים כלכליים. וזה יתורגם לכך שיהיה קשה יותר להוסיף נסיעות. לכן האחריות עליך כנוסע לדאוג שתמיד תהיה עם הרב קו עליך, זה ימנע ויכוחים מיותרים עם פקחים ועיכובים לכלל הנוסעים ויעזור לכולנו המשיך לשפר את התחבורה הציבורית.

   אז מה שהיה היה, אבל רק תדאג שזה לא יקרה שוב.

   מחק
 25. זמן מעבר בין אוטובוסים. אם יש חי 2 אוטובוסים, האם עליי להעביר שוב במסגרת ה90 דקות את הרב קו באוטובוס השני?

  השבמחק
 26. אנונימינובמבר 22, 2019

  איך הולידטורים באוטובוסים עובדים?
  לכל אוטובוס יש אינטרנט והטרנזקציה מתעדכנת אוטומטית, או שיש סנכון כל יום?

  השבמחק
  תשובות
  1. כל מערכת הרב-קו אינה מקוונת. החוזים נרשמים על כרטיס הנוסע עצמו ואינם נגישים משום שרת.
   המתקף רושם חיוב/שימוש בכרטיס ושולח את המידע למכשיר הנהג. מכשירי נהג שולחים דיווח של כל השימושים למסלקה כל לילה, אך למסלקה לוקח שלושה ימים לקבל את כל הדיווחים מכל המפעילים מכל הציוד ובכך ליצור תמונת מצב למקרה אבדן כרטיס נוסע וצורך שחזור חוזים.

   מחק
 27. אנונימיינואר 21, 2020

  סקר (אנונימי) - תחבורה ציבורית בישראל

  אנו יזמים צעירים בכיתה ח' המנסים לשפר את התחבורה הציבורית בישראל. על מנת למצוא דרך ליעל את התחבורה הציבורית בישראל, אנו צריכים לדעת מה מפריע לכם. נשמח אם תקדישו כ 2 דקות מזמנכם כדי לתת לנו תמונת מצב.

  https://forms.gle/Yv7UBGUpKhftAA7X7

  השבמחק
 28. אנונימיינואר 21, 2020

  סקר (אנונימי) - תחבורה ציבורית בישראל

  אנו יזמים צעירים בכיתה ח' המנסים לשפר את התחבורה הציבורית בישראל. על מנת למצוא דרך ליעל את התחבורה הציבורית בישראל, אנו צריכים לדעת מה מפריע לכם. נשמח אם תקדישו כ 2 דקות מזמנכם כדי לתת לנו תמונת מצב.


  https://forms.gle/Yv7UBGUpKhftAA7X7

  השבמחק
 29. היי
  צריכה לדעת דחוף האם ניתן להטעין לקבל את ההנחה (ערך צבור)המגיע לי
  ועל זה להשתמש ולהוריד חופשי יומי ?

  תודה מראש

  השבמחק
  תשובות
  1. לא, אין כפל הנחות. ערך צבור הוא הנחת הפרופיל נוסע לכל נסיעה בודדת, בעוד שחופשי יומי מאפשר לנסוע כמה שרוצים ועל מה שרוצים בתחום האזורים הכלולים בו.
   אם צריך חופשי כלשהו או כל חוזה אחר שאינו ערך צבור, יש לטעון אותו בנפרד.

   מחק
  2. שלום ותודה למענה,
   בפועל עליתי לאוטובוס ולתדהמתי הנהג אמר שכבר מזה 4 חודשים שיש להטעין את הרב קו מראש
   ואין לו אפשרות להטעין ולהוריד חופשי
   הסתדרתי בניקוב מחברה ולא עשיתי חופשי...
   אבל השאלה נשארת -אם צריך להטGין מראש איך הוא יוריד לי 'חופשי' שבהטענה אני מקבלת הנחה?
   איך ואיפה זה מסתדר??
   אשמח לתגובה בהקדם.
   תודה רבה!

   מחק
  3. כאמור, מטעינים חופשי תקופתי בנפרד וללא הנחה על אותו הכרטיס בכל אמצעי טעינה מקובל, כי רק אזרח ותיק מקבל הנחה נוספת גם על תקופתיים.
   אז מטעינים, עולים לאוטובוס ופשוט מתקפים (לא יוצאת שום קבלה על תיקוף תקופתי, רק על מטרופולין יש קבלה בכל תיקוף). ההנחה היא בכך שיש לך זכות לבצע מעברים כמה שרוצים באזורי פעילות החוזה כל עוד הוא בתוקף. למשל אם נוסע רגיל רוכש חופשי יומי אזור אחד (נניח 671 סובב ירושלים ב-₪13.50), זה משתלם לו לעומת 17.70 ערך צבור על שלוש נסיעות באותו יום (נסיעות מעל זמן מעבר שעתי של 90 דקות) בתוך העיר (₪14.16 בכסף נקי). אבל לנוער זה משתלם מנסיעה חמישית לעומת ערך צבור, כי נסיעה אחת בודדת של 5.90 עולה בפועל ₪2.95.

   קיימים רק 5 חוזים עם הנחה נוספת לנוער

   https://ravkavonline.co.il/he/store/search?canBeSold=false&ett=20&vpt=calendrical&isAnonymous=false&forProfile=33&reformAreas=&terms=
   https://ravkavonline.co.il/he/store/search?canBeSold=false&ett=23,24,25&vpt=fixed&isAnonymous=false&forProfile=33&reformAreas=&terms=

   כל חוזה אחר יש לטעון בפרופיל רגיל בכל אמצעי מקובל

   מחק
 30. אנונימייוני 05, 2020

  בתחילת תקופת הקורונה עליתי לאוטובוס בירושלים ובקשתי לקנות רב קו כי איבדתי את שלי, הנהג אמר לי "עלה" שאלתי האם להחזיר בפעם הבאה והוא אמר שכן, אני נקרא "נוער", כמה ואיך עלי להחזיר לאגד?

  השבמחק
  תשובות
  1. אנונימייוני 05, 2020

   שלי זה קרה לקחתי רב קו נוסף הטענתי עליו ולא הורדתי ממנו את ה6 שקלים האחרונים
   באמת הנהגים לא תמיד מקבלים ואולצתי להיות יצירתי

   מחק
 31. שלום.
  אשמח לעזרה.
  אני צריכה לנסוע מבית שמש לתל אביב
  אמרו לי בשירות הלקוחות קוד 924 שזה כולל ירושלים
  באפליקציה יש גם חוזה בית שמש+מרכזי קוד 923 שעולה פחות
  ובשירות הלקוחות לא יודעים על מה אני מדברת בכלל-לא מוכר להם הקוד הזה

  השבמחק
  תשובות
  1. חוזה 923 קיים כחוזה חודשי בלבד ולא כיומי

   מחק
  2. תודה, אבל זו לא הייתה השאלה שלי בכלל
   האם זה חוזה שתקף רק לרכבת או גם לאוטובוסים?
   במוקד של תחבורה ציבורית לא ידעו על מה אני מדברת

   מחק
  3. כמפורט ברב-קו אונליין, החוזה תקף גם על אוטובוסים בתוך האזורים של החוזה בלבד וביניהם (לא ניתן להשתמש בחוזה הזה במסלול שמצריך החלפה בירושלים למשל, רק ישר מאזור של בית שמש לגוש דן דרך אזור 2.2 של גוש דן). ואם נציגי המוקד לא ידעו על החוזה הזה, אז הם לא הוכשרו טוב. כדאי גם ליידע את תמיכת רב-קו אונליין על המקרה, כדי רק לוודא שהחוזה לא על גדר ביטול ממכירה, כי אם זה אכן כך, אז חוזה אשר ייטען עלול לא להתקבל בתיקוף

   מחק
  4. אני מודעת לכך שזה חוזה חודשי, אבל בשירות לקוחות אומרים לי שהם לא מכירים את החוזה הזה.
   האם אני יכולה לנסוע איתו לבית שמש תל אביב באוטובוסים?

   מחק
  5. אם מסלול אותם אוטובוסים עובר דרך האזורים שכלולים בחוזה, אך אזור 2.2 של גוש דן לא בדיוק מתחבר עם אזור של בית שמש על גבי המפה, ולכן זה יעבוד רק אם הקו שנבחר לנסוע עליו לא עוצר בשום תחנה אשר שייכת לאזור של מודיעין, אחרת רק רכבת

   מחק
 32. מה הכוונה חוזה לא על גדר ביטול ממכירה?
  הוא מופיע באפליקציה של רב קו

  השבמחק
  תשובות
  1. הכוונה אם הוא לא יתבטל בקרוב

   מחק
 33. שלום (:
  האם מישהו יודע להגיד לי מה אני אמורה לעשות כשאני מנסה לטעון את הכרטיס בחופשי חודשי גמיש 30 וזה אומר לי "הכרטיס מלא"? החוזה שלי הוא עד היום, האפליקציה מציעה לי לחדש את החוזה החל ממחר, ולאחר קריאת הכרטיס, עולה לי הודעת שגיאה "הכרטיס מלא". מיותר לציין שאין על זה שום פיסת מידע באתר של רב קו כמובן

  השבמחק
  תשובות
  1. בכרטיס טעונים 8 חוזים שונים פעילים וניתן לטעון רק 8 חוזים תקפים בקודים שונים. החוזים המיותרים חייבים לפוג, או אם הם חוזי כרטיסיות, חייבים לנצלם (כיום אלו בעיקר כרטיסיות רכבת), או אם אלו כרטיסיות ממש ישנות של מפעילי אוטובוסים שהתבטלו, להזדכות עליהם בעמדת שירות של המפעיל אשר טען אותם במקור. במקרה של קיום מספר חוזים שונים של ערך צבור לפרופילים שונים, יש לבצע המרת ערך צבור אבל זה יעבוד רק כשיתפנה מקום בכרטיס (למשל עקב פקיעת חוזה תקופתי כלשהו).
   כמו כן ניתן לחכות עד לאחר חצות כדי לטעון את החוזה, אבל מצב של כרטיס מלא הוא מצב יחסית חריג גם אצל נוסעים אשר טוענים המון חוזים פעילים.

   מחק
 34. אנונימיאוגוסט 15, 2020

  אם יש לי כרטיס רב קו עם חודשי חודשי ויש גם כסף בערך צבור בכרטיס. במידה ואני נוסעת עם שלושת ילדיי שהם מתחת לגיל 5. האם אוכל לשלם על שניים מהם באמצעות הכסף שיש לי בערך הצבור?

  השבמחק
  תשובות
  1. כן, אבל רק אם הפרופיל שלך הוא רגיל (לא ניתן לתקף נוסעים נוספים מפרופילים אחרים), והנוסעים הנוספים לא מקבלים את הנחת הנוער של טעינת ערך צבור כפול (הנחת 50%)

   מחק
 35. אנונימיספטמבר 01, 2020

  אם קניתי חופשי יומי והאוטובוס שאקח בחזור יהיה בשעה 00:00 האם זה יכלל בחוזה או שאצטרך לשלם על הנסיעה?

  השבמחק
  תשובות
  1. החופשי יומי תקף עד ארבע לפנות בוקר (למעט רכבת, שם בחצות)

   מחק
 36. שלום :)
  הטענתי ערך צבור ונסעתי מאוניברסיטת חיפה לתחנה מרכזית חוף הכרמל(חיפה) ומשם באוטובוס בין-עירוני לצומת אולגה(חדרה).

  חויבתי גם על הנסיעה העירונית(5.9 ש"ח) וגם על הבין-עירונית(16 ש"ח).

  אני מבולבל בין המושגים נסיעת המשך, נסיעת מעבר.. האם הייתי זכאי לאחת מהן?

  תודה :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה על התשובה! איך ניתן לדעת מתי יש זכאות לכך ומתי לא? לא הצלחתי כל כך להבין מהמידע באתרים של חברות התחבורה הציבורית

   מחק
  2. ככלל, נסיעת מעבר היא רק על נסיהעות עירוניות באותו מטרופולין. כלומר, אם אתה צריך לקחת שני אוטבוסוים עירוניים להגיע ליעדך בתוך מטרופולין חיפה (תוך פחות מ- 90 דקות) היית משלם רק 5.90.
   הנסיעות הביחנעירוניות לא קשורות ומשלמים עליהן בנפרד.

   מחק
  3. אז מתי המאמר הבא על כרטיסי המשך תקף?
   https://www.egged.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8-807,1427-%D7%9B%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%A2%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%9A.aspx

   בערך של נסיעת מעבר באתר של אגד גם ציינו שנסיעת המשך ונסיעת מעבר הן לא אותו דבר, שזה מה שגרם לי לא להבין..

   שוב תודה על העזרה :)

   מחק
  4. אכן זה מבלבל, ורע שכך. נסיעת המעבר שציינתי קודם (90 דקות בתוך המטרופולינים) היא טכנולוגית ואוטומטית (ובדרך כלל עובדת, אם כי יש באגים). היא נולדה עם עם הצגת הערך הצבור במטרופולינים ב-2011 נראה לי והיא דורשת מהנוסע רק לדעת שהוא נוסע בתוך אותו אזור. (כאשר אם הוא מתכוון לנסוע בתוך המטרופולין ל"טבעת השניה) הוא נדרש להגיד את זה מראש לנהג ולשלם יותר ואז נסיעת המעבר תקפה לו באזור שאליו הוא מגיע, אבל זה עדיין בתוך אותו מטרופולין). לדוגמה אם אני נוסע מתל אביב לרעננה ורוצה לקחת בתוך תל אביב קו פנימי בדרך לקו שייקח אותי לרעננה, אני צריך לבקש מהנהג/ממכונת התיקוף שתוריד לי מראש את התעריף המטרופוליני הגבוה יותר (9.30) כבר בנסיעה הראשונה (בתוך תל אביב) ואז אוכל לעלות על נסיעת המעבר לכיוון רעננה בלי לשלם שוב.

   נסיעת ההמשך שמתויינת באתר אגד היא שריד קדום יותר למקומות נקודתיים שבהם הגדירו קודי תעריף מיוחדים לנסיעת המשך. נוסע מחדרה לחיפה לדוגמה צריך להגיד לנהג מראש שהוא רוצה לשלם לא את הקוד הרגיל אלא קוד גבוה יותר שמאפשר לו את נסיעת ההמשך ללא תשלום נוסף. (ועדיין נמוך מה-5.90 שהוא היה משלם בנפרד).
   הבעיה עם השיטה הזו זה שהיא מאד נקודתית, ללא היתכנות טכנולוגית אוטומטית (כלומר חייבים להגיד לנהג), ולכן לא ידועה כמעט לציבור ויותר חמור מזה אפילו לא ידועה לחלק גדול מהנהגים על הקווים האלה.
   שים לב שבמאמר מצוין מחדרה לחיפה אך לא מצוין מחיפה לחדרה, זה מעיד על בעייתיות השיטה, כי בעוד שאת הנהגים בשירות הבינעירוני אפשר איכשהו לעדכן על זה, את כל הנהגים העירוניים בחיפה יותר קשה. ובכל מקרה היום אתה לא מדבר עם הנהג.

   עקרונית היה נכון לבטל את אותם כרטיסי המשך בעייתים מאחר והחופשי יומי/שבועי/חודשי שהוגדרו ב-2016 נותנים מענה מלא יותר וטכנולוגי יותר, ולעיתים קרובות במחיר דומה או זול יותר (במקרה שבו אתה גם חוזר מחדרה לחיפה באותו יום שזה המקרה השכיח), ביטולם יגרום למספר מועט של אנשים לשלם יותר, אבל עבור בהירות של המערכת ואופי התשלום זה מחיר זניח לשלם.

   אם אתה מעוניין בהיסטוריה אז נסיעות המשך בדרך כלל נולדו כאשר לקחו קו ישיר ופיצלו אותו, ולא רצו לייצר פגיעה במחיר לנוסעים. בחיפה זה קרה כשתחנת בת גלים נסגרה ופוצלה למרכזית המפרץ וחוף הכרמל. בעפולה זה קרה כשבוטלו קווים 841/842 וכו' שחלפו דרכה והוחלפו בקווים שמתחילים או מסיימים בת.מ עפולה.
   בכל המקרים הדברור של השיטה ולכן גם השיוש בה מועט ועכשיו זה בעיקר קודים נשכחים שאף אחד כמעט לא מכיר. ממליץ לך לבחון את החופשי יומי בפעם הבאה שתעשה נסיעה כזו.

   מחק
  5. המון תודה על עזרתכם הרבה וסבלנותכם! :)

   מחק
 37. היי! יש לי שאלה ספציפית לגבי המטרונית בחיפה - אם ברפורמת התחבורה הציבורית נקבע שחיפה והישובים הקרובים (נשר, קריות, איבטין, יגור וכו') ישתייכו לטבעת 1, איך זה שהמחירים במטרונית שונים בין האזורים האלה? למשל נסיעה בקו 1 מהעיר התחתית לקרית ביאליק תעלה 9.10 במקום 5 שקלים כמו בתוך חיפה או בתוך הקריות בלבד. אשמח לקבל מידע בנושא הזה... תודה!

  השבמחק
  תשובות
  1. יש לנו בעצם שתי שיטות שונות עם גבולות שונים. זה רע וזה מבלבל אבל כל תיקון יביא בהכרח גם לפגיעה בחלק מהנוסעים ולכן מתמהמה.

   לשיטת הערך הצבור מתחילת העשור נקבעו אזורים שונים. באזור חיפה בגדול מרכזית המרץ היא סוג של חוצץ בין שני אזורים. ממערב למרכזית (העיר חיפה) היא אזור אחד וממזרח למרכזית המפרץ (קריות) היא אזור שני. נסיעה פנימית היא בקוד רגיל (5) ונסיעה שעוברת בין האזורים היא 9.10.

   לשיטת החופשי/יומי/שבועי מ-2016 קבעו גבולות אחרים. שמטרתם העיקרית היתה לפשט ולעשות כמה שפחות אזורי תעריף לציבור. חיפה והקריות (וכן נשר ודלית אל כרמל וטירת כרמל) כולם הוגדרו כגלעין המטרופולין (אזור 1). מה שמעבר להן הוגדר כטבעת השניה או הטבעת השלישית.

   לרפורמה תוכנן שלב נוסף של התאמת אזורי הערך הצבור לאזורי הרפורמה. השלב הזה לא קרה כי בהיעדר מקור תקציבי היה צריך להעלות את התעריף (אזור גדול יותר, ולמעשה ביטול תעריף ה-9.10 במעבר מהקריות לחיפה, אבל בתמורה כל הנוסעים, גם בתוך חיפה וגם בתוך הקריות היו נדרשים לשלם שישה שקלים במקום חמישה שקלים לכל נסיעה).
   ישראל כץ התנגד למהלך הזה, אבל מנגד לא הביא מקור תקציבי שיכסה על ביטול התעריף הגבוה וכך נשארנו עם שתי מפות שונות להסדרי תשלום שונים.

   אגב הבעיה היא לא רק חיפה אלא כל הארץ, כי יש המון אי התאמות. ולכן זו סוגייה כבדה הרבה יותר.

   מחק
 38. מעמנואל לירושלים אני חייב קוד 924 למרות שהוא כולל המון ישובים וערים שאינני צריך, או יש משהוא יותר מצומצם וממילא יותר זול,
  אני מדבר על חופשי חודשי.
  תודה

  השבמחק
 39. המשך, אני יכול לשלם 243 ש"ח לחופשי חודשי ירושלים מודיעין, ולצרף גם קוד 146 של ת"א במחיר 213 ש"ח שכולל אזור 2.2 ועוד 3.2,3.4 שכולל גם עמנואל וגם מודיעין, ואז יש לי 2 חופשי חודשי, פחות איזורים, וחסכתי כמעט 90 ש"ח לחודש.
  או אפי' קוד 753 במקום קוד 146 שזה שומרון, במחיר 149 ש"ח, ואז חסכתי כ150 ש"ח.
  תודה

  השבמחק
  תשובות
  1. נראה שעשית את הבדיקה
   עמנואל אכן לא חולקת אזור גיאוגרפי עם ירושלים אלא דווקא עם "גוש דן מורחב" ולכן דרך המלך היא קוד 924, שמספקת לך את כל גוש דן ואת כל ירושלים.
   הבעיה עם השיטה שהצעת של שני חופשי חודשי היא שלכאורה אתה צריך להגיע לגבול אזור, לרדת מהאוטובוס ולעלות עליו מחדש ולתקף שוב. (בפועל אתה צריך להיות מיודד עם הנהג ולוודא שהוא מבין ומכיר את השיטה, וכך בגבול אזור אתה פשוט ניגש אליו ומעביר שוב). זה עשוי ליצור לך בעיות עם חלק מהנהגים כי על אף שלדעתי זה תקין, זה מספיק מוזר ונדיר כדי שנהגים לא בהכרח יכירו את זה.

   שים לב שאתה צריך את ירושלים-סובב מערב שעולה 299 (אתה כתבת 243) - ביחד עם האופציות שהצעת מגוש דן. זה עדיין חוסך לך אבל קצת פחות.
   שים לב שהשיטה הזו מגבילה אותך לא רק מבחינת יישובים אלא מבחינת אלטרנטיבות נסיעה. אם תבחר בקוד 146 (מטרופולין מזרחי) לא תוכל לבצע החלפות בפתח תקווה לדוגמה ולשיטת חלק מהנהגים גם לא תוכל לנסוע באוטובוס שחולף בפתח תקווה (נגיד 947 בדרכך מירושלים לצומת רעננה, אני יודע שיש דרכים טובים יותר לנסוע בין עמנואל לירושלים, אבל חשוב לדעת שזה מגביל אותך רק אליהן).
   אם תבחר בקוד 753, תהיה מוגבל להבנתי לנסיעה לירושלים "דרך ההר", שזו באמת דרך מהירה מעמנואל לריושלים, אבל בתדירות נמוכה שמקש על השימוש.

   ריבוי האלטרנטיבות שמספקת לך חלופת דרך המלך נראית מיותרת, עד שאתה צריך אותה לפעמים ומגלה שזה מאד נוח שיש אותן. ואם תוסיף לזה את חוסר הרצון של כולנו להתחיל להתווכח עם נהגים על מה נכון ומה לא, תגלה שאולי מדובר בכמה עשרות שקלים בחודש שהם משתלמים בשביל השקט שהם מספקים. לא תמיד הכי זול הוא גם הכי נכון מבחינת ההתנהלות היומיומית שלנו. בעיקר כשמדובר בפער יומי קטן של שקלים בודדים.

   מחק
 40. אנונימיינואר 01, 2021

  היי,
  בבעלותי חופשי חודשי חדרה-דוש דן מלא (קוד 150) ואני רוצה לנסוע באוטובוס ישיר לתל אביב מצומת פרדיס (פרדיס לא כלול בחוזה).
  1. האם אוכל בעלייה לקו לשלב נסיעה לאור עקיבא (התחנה לאחר מכן שכן כלולה בחוזה) יחד עם תיקוף החופשי חודשי שבבעלותי?
  2. במידה ולא, אם אקנה חופשי חודשי זכרון, וואדי ערה, חדרה, נצרת (קוד 369) וכך הם אכסה את כל הדרך בין המוצא ליעד. אוכל לעשות את הנסיעה הישירה באוטובוס מפרדיס לתל אביב באמצעות שילוב בין 2 החופשי חודשי שברשותי? שואל מאחר ומחיר שני החופשי חודשי זול יותר מחופשי חודשי חיפה-גוש דן (919)

  השבמחק
  תשובות
  1. אפשר לתקף גם ערך צבור וגם חוזה נוסף, או מספר חוזים תקופתיים לבחירתך, ניגשים לנהג שוב ומתקפים את החוזה הנוסף, אך לא כל הנהגים מכירים את השיטות האלו
   במכשיר נהג סוג קווים/מטרופולין/אפיקים/גולן... ניתן רק אם האוטובוס נמצא באזור התחנה לתקף חוזה נוסף, כלומר לא יזהה חוזה אם לא תקף באזור העלייה (לגשת לנהג שוב ולוודא עם הנהג שהמכשיר נמצא בתחנה הנכונה כי ה-GPS שלו לעתים תקוע מאחור, כל הזמן קורה בין אזורים בקו 150 של קווים למשל)
   באגד אפשר לתקף מספר חוזים כבר בעלייה (כאמור לציין לנהג..)

   מחק
 41. אנונימיינואר 20, 2021

  אפשר לראות כמה נסיעות נסעתי לפי מספר כרטיס רב קו?

  השבמחק
  תשובות
  1. אפשר לקבל פירוט נסיעות לרב-קו אישי בלבד בעמדת על הקו/פניות ציבור של כל מפעיל בנפרד. כל מפעיל נותן פירוט עבור נסיעות במפעיל זה בלבד
   על הכרטיס עצמו ניתן לראות רק 6 פעולות אחרונות בסריקה של התוכן

   מחק
 42. 1. האם הכלל הזה שבו כל מבוגר יכול לקחת עימו רק ילד אחד מתחת לגיל 5 ללא תשלום, ועל ילד נוסף צריך לשלם - עדיין בתוקף, או שמשהו השתנה בענין הזה?
  2. איך אפשר לאחר שכבר העברתי את כרטיס הרב קו, ושילמתי נסיעה אחת, להעביר חיוב נוסף עבור בעלי? (מכירה אפשרות להעביר תוספת של 2 נסיעות ומעלה, אבל לא חיוב בודד נוסף)
  3. כאשר משלמים 2 כרטיסים בערך צבור ברב קו, האם מקבלים רק נסיעת מעבר אחת?
  תודה רבה מראש.

  השבמחק
  תשובות
  1. 1. בתוקף.
   2. מתקפים שוב. אם במתקף בסלון האוטובוס לא עובר עקב חסימת שימוש כפול, מתקפים אצל הנהג.
   3. כן, ולכן עדיף מראש על התיקוף הראשון לתקף את כל הקבוצה (בחירת מספר נוסעים על המתקף לפני התיקוף) ורק אז בתיקוף כזה מקבלים מעבר קבוצתי (לא נפרד, במידה ועוברים אצל נהג, מבקשים תיקוף קבוצה מילולית ומתקפים לאחר אישור). במעבר קבוצתי מתקפים רק פעם אחת בקו הנוסף. ובכלל עדיף שלכל נוסע יהיה רב-קו משלו בגלל כל הסרבולים (וגם שלא ניתן לקבץ ברכבת ורכבת קלה. ברק"ל רק אם זה מעבר מאוטובוס). כמו כן פרופיל מיוחד לא יכול לתקף נוסע נוסף או קבוצה, רק עבור עצמו. פרופיל נוער יכול לתקף נוסף/קבוצה, אך אמור לבצע זאת רק עם זכאים לאותו הפרופיל (נוער) ולא אמור לקבץ בחצי מחיר עם נוסע רגיל.

   מחק
 43. שלום.
  היום 2.10.2021 עשיתי חופשי יומי ירושלים גוש דן. בתוך ירושלים כמו כן גם לגוש דן הנסיעה עברה בשלום. אבל כשעליתי על אוטובוס דן הכרטיס לא עבר. מאוחר יותר הגעתי לתחנת רכבת וגם שם הוא לא עבד. הסבירו לי שזה בגלל שחברת דן חסמה לי את הכרטיס. אינני מבין איזו זכות יש להם בכלל להזיק אותי אחר ששילמתי במיטס כספי כחוק. גם היה לי בזה הרבה מאד כסף בערך צבור.
  יש לציין כי הרב קב אנונימי.
  תודה רבה על כל עזרתכם.

  השבמחק
 44. שלום.
  נסעתי באוטובוס בין עירוני מתל אביב לאריאל.
  הנהג טען שהכרטיס לא קריא אך חצי שעה קודם נסעתי עם אותו הכרטיס באוטובוס עירוני ולא הייתה שום תקלה. בנוסף, בעבר כבר נסעתי בקו הזה ללא תקלה מסוג זה. הנהג איפשר לי לנסוע ללא עלות אך רציתי לדעת מה באמת יש לעשות במצב כזה? כי הרי כרטיס הרב קו שלי תקין בכל נסיעה אחרת וגם מכשיר התיקוף של האוטובוס לא עשה בעיות עבור נוסעים אחרים.
  תודה רבה

  השבמחק
  תשובות
  1. ככל אני מקווה שהיה מדובר בגליצ' חד פעמי, שקורה בכל מערכת טכנולוגית.
   יחד עם זאת ייתכן מצב בו הכרטיס שלך מתחיל "לגמגם" קרי איזשהו רכיב בכרטיס שלך (שבב הNFC או האנטנה) עובדים, אבל פחות טוב מפעם.
   אם זה קורה לך עוד פעם, עדיף ללכת להחליף את הכרטיס בחדש לפני שהוא מת לגמרי.

   מחק
 45. אנונימיאפריל 11, 2021

  אני זכאית עם תעודת נכה. רכשתי רב קו של זכאי. לפי מה שקראתי, לכרטיס יש תוקף, האם הוא לשנה וחצי בלבד? אפילו שהארכתי את תעודת הנכה והיא כעת לצמיתות? האם אפשר להאריך את תוקף כרטיס הרב קו? או שמא הוא יעבור לכרטיס רגיל ולא אקבל עליו את ההנחה.

  השבמחק
  תשובות
  1. תגובה זו הוסרה על ידי המחבר.

   מחק
  2. במידה וכבר קיבלת את תעודת הנכה המוארכת, ניתן להגיש עמה בקשת הארכת פרופיל ברב-קו אונליין או בעמדת שירות על הקו

   אלא רק שזה עבור פרופיל "נכה" שלא כולל את כל בחירת החוזים המזכים, כך שעדיף להישאר עם פרופיל "זכאי ביטוח לאומי"

   כאשר הפרופיל יעמוד להסתיים (חודש לפני כן) להגיש בקשה להארכת פרופיל "זכאי ביטוח לאומי" הקיים עם צירוף מסמך "אישור זכאות שנתי", מאזור האישי באתר ביטוח לאומי באישורים ולקבל את ההנחה לשנה נוספת ולבצע זאת בכל שנה. ואז לאחר אישור יש לטעון את הפרופיל המעודכן

   להאריך תוקף כרטיס עצמו (לא הפרופיל) גם ניתן כאשר יעמוד להסתיים (לחצי שנה ואז שוב לצמיתות הכל חצי שנה). אך אם כבר עברו שמונה שנים מהנפקה ראשונית של הכרטיס והכרטיס החל לגמגם, עדיף להנפיק עדכני לשמונה שנים חדשות בעמדת שירות

   מחק
 46. שלום לרוכב, אני סטודנט ויש לי חוזה "גוש דן מורחב" עד לסוף שנת הלימודים ובנוסף ערך צבור. מחר אני מתעתד ליסוע ברכבת מנתב"ג לחיפה-האם אני יכול לשלם חלק בזה וחלק בזה? (ואם כן האם אני חייב לעשות זאת בקופות או שאפשר גם במכונות?) או שני חייב לרדת בגוש דן (ת"א או הרצליה) ולהחליף רכבת?

  השבמחק
  תשובות
  1. לרדת בהרצליה, לצאת, לתקף ערך צבור ולמסוע ברכבת הבאה לחיפה

   או לטעון חופשי יומי גוש דן-חיפה ולנסוע ישר

   מחק
 47. אנונימייולי 12, 2021

  שלום. האם ניתן להטעין חופשי יומי בסניפי סופר פארם? (כפי שמטעינים ערך צבור או חופשי חודשי)

  השבמחק
  תשובות
  1. כן, כל חוזה אשר זמין ברב-קו אונליין

   מחק
 48. אנונימיאוגוסט 18, 2021

  עד כמה זמן מעליה על האוטובוס חייבים על פי החוק לתקף את הרב קו

  השבמחק
  תשובות
  1. אני לא בטוח אם יש הגדרת זמן "חוקית" מדויקת. כי ההגדרה היא "עליך לתקף עם העליה לאוטובוס". זה עשוי אולי לקחת דקה או שתיים (אם אתה מניח ציוד, או אם רבים עלו בתחנה אחת ויש תור ליד הולידטור) אבל בהחלט אין אפשרות לתקף סתם מתי שנוח לך במהלך הנסיעה. בקווים עירוניים מה שבטוח הוא שחייבים לתקף לפני ההגעה לתחנה הבאה, אחרי זה שום תירוץ לא יעזור מול הפקח.

   מחק
 49. היי
  רציתי לדעת אם אני נוסעת ברכבת של תל אביב ירושלים ואחכ אני צריכה עוד אוטובוס בתוך ירושלים והטענתי ערך צבור האם יש לי מעבר או שאני צריכה לשלם על הנסיעה באוטובוס?
  תודה

  השבמחק
  תשובות
  1. אין מעבר שעתי מנסיעה ברכבת הכבדה.

   מחק
 50. היי!
  מעניין אותי לדעת איך מתחלק הכסף שאני משלם בערך צבור, למי הוא מגיע כשאני קונה (לחברה שמכרה לי, או למשרד התחבורה?) וכשאני מתקף, האם וכמה מקבלת החברה שבה נסעתי, או שהיא בכלל מקבלת פר נסיעה.
  האם גם הנהג מקבל חלק מהכסף, במידה וכן האם זה ע"ח הכסף של החברה או על חשבון שלישי.

  השבמחק
  תשובות
  1. הי. בעבר ה"פדיון" מכרטיסי נוסעים הלך באופן ישיר למפעילות והמדינה רק סיבסדה את ההפרש בין זה לבין העלות. בעשור האחרון המדינה העבירה את כל המפעילים למודל אחר. לפיו הם מקבלים כסף מהמדינה על כל קילומטר שהם מבצעים ורק משמשים כ"מתווך" שלוקח את את כל הכסף מהציבור ומעביר אותו למדינה. כלומר לכאורה 100% עובר למדינה.
   אבל, המדינה רוצה לעודד אותם לאסוף את הכסף, ולכן ישנו מרכיב שנקרא "תמריץ גבייה". בו על כל תיקוף שמתבצע בקווי החברה החברה מקבלת סכום כסף מסוים (אם אני לא טועה זה שני שקלים, כלומר בערך 30% מהנסיעות השכיחות שהן אלה שעולות 6 שקל במרכזי המטרופולינים, ובערך רבע עד שישית בנסיעות ארוכות יותר, כאשר אני מזכיר שבאוטובוסים בינעירוניים הליך הגבייה גם יותר קל כי עוברים דרך הנהג).

   יש חברות שמעבירות חלק מתמריץ הגבייה הזה לנהגים, כדי לתמרץ את הנהגים הטובים לבחור דווקא את הקווים עם הכי הרבה נוסעים. ויש במכרזים החדשים גם מנגנונים שאני לא מכיר לעומק שאמורים לתעדף העברת חלק מהתמריצים לנהגים, אבל גם איפה שזה קיים זה לא הרבה. מדובר על כמה עשרות אגורות מכל תיקוף. (10 או 20). לנהג זה עשוי לצאת תוספת של כמה מאות שקלים בחודש למשכורת.

   מחק
 51. אנונימידצמבר 09, 2021

  היי, עליתי על אוטובוס שהיה מלא/מפוצץ ולכן לא יכולתי לתקף בתחילת הנסיעה, אז תיקנתי בסופה כשכל הנוסעים יצאו החוצה.
  פקח נתן לי דוח כל זה שלא שילמתי האם הוא יכול לעשות את זה?

  השבמחק
  תשובות
  1. כן, בחובת הנוסע לתקף בעת כניסתו לאמצעי התחבורה גם אם הוא מפוצץ, הנוסע אמור להידחס את דרכו למתקף ולתקף. תיקוף ביציאה לא פוטר מאחריות על ביצוע נסיעה עצמה ללא תיקוף, אשר פותח פתח לתיקוף בקוד מחיר שגוי או אל קבלת זמן מעבר שעתי ארוך יותר מהמותר.

   מחק
  2. אנונימיפברואר 27, 2022

   כתבת: בעקבות תלונות רבות מהציבור, הגמיש משרד התחבורה ביולי 2017 את הכללים. בשימוש בערך צבור בלבד, ניתן להעביר
   את הכרטיס למישהו אחר עם פרופיל זהה לשלך. כלומר נער יכול להעביר לנער אחר, קשיש לקשיש אחר וכו'.
   הבעיה שלי ששמעתי ממשרד התחבורה שכל יכול ההערה של כרטיס אישי לשימוש אחר זה רק בנוער עד גיל 14 או באזרח ותיק, אולם בפרופיל מבוגר אין הבדל בין מטרת ההעברה וזו עבירה חוקית. השאלה מה הוא באמת מקור המידע שלך. חשובה לי התשובה
   בתודה

   מחק
 52. אנונימיפברואר 27, 2022

  בכלל, אם אכן אין מקורות חוקיים לכל השימוש ברב קו (כזכור הרב קו כמעט 20 שנה בנסיונות עיגון בחוק אולם זה עדיין נסחב), ואפילו אם זה היה מעוגן, אם לא ע"פ היושר, אין כל מניעה חוקית להשתמש בחופשי שבועי \ יומי או בנסיעת מעבר של אדם אחר. לא כן?

  השבמחק
 53. אנונימיפברואר 27, 2022

  בטעות שאלתי כתשובה על שאלת אחר.
  כתבת: בעקבות תלונות רבות מהציבור, הגמיש משרד התחבורה ביולי 2017 את הכללים. בשימוש בערך צבור בלבד, ניתן להעביר את הכרטיס למישהו אחר עם פרופיל זהה לשלך. כלומר נער יכול להעביר לנער אחר, קשיש לקשיש אחר וכו'.
  הבעיה שלי ששמעתי ממשרד התחבורה שכל יכול ההערה של כרטיס אישי לשימוש אחר זה רק בנוער עד גיל 14 או באזרח ותיק, אולם בפרופיל מבוגר אין הבדל בין מטרת ההעברה וזו עבירה חוקית. השאלה מה הוא באמת מקור המידע שלך. חשובה לי התשובה
  בתודה

  השבמחק
  תשובות
  1. לצערי לא אוכל לעזור לך, אני קורא את המידע שמפורסם באתרים השונים ומנסה רק להנגיש לציבור בצורה קצת יותר נוחה, אין לי מקור משפטי ממוסמך ובכל מקרה אני לא יודע לענות על שאלות כמו מה התוקף החוקי של רב קו וכו'. כל שאוכל להסביר הוא את הרציונל. וזה ההבדל בין ערך צבור, שמקביל לכרטיסייה של פעם אבל גם נניח לכרטיס ניקוב לכניסה לבריכה, אתה בהחלט יכול להעביר אותו למישהו אחר כי הערך עבור בעל הבריכה לא נפגע. לעומת זאת חופשי יומי/שבועי/חודשי לסוגיו הוא כמו כרטיס מנוי לבריכה. הוא מבוסס על חישוב כלכלי לפיו אדם סביר מגיע לבריכה כמה פעמים בשנה, אם הכרטיס מנוצל מעבר לכך כי פתאום משתמשים באותו כרטיס מנוי שלוש פעמים ביום כי הוא עובר מאחד לשני, בעל הבריכה מפסיד הכנסה. לכן הכרטיסים האלה מוגדרים אישיים. זה או זה או שהם יהיו הרבה יותר יקרים לכולם, גם למי שלא מעביר אותו מאחד לשני כדי לחפות על אלה שכן. ומאחר ומרבית האנשים לא מעבירים כרטיסים מאחד לשני זה ממש לא פייר כלפיהם להעלות את המחיר.

   מחק
 54. אנונימיפברואר 28, 2022

  תודה רבה על התגובה המקסימה. אולם עדיין אני בבעייה, כאשר מצד אחד פקידת משרד התחבורה אמרה לי שחוקית לא ניתן להשתמש ברב קו אישי של אחר, כמו"כ מדבקות באוטובוסים מורים כך, ומאידך, זה לא כתוב בשום מקום, ואף כתבת שב-2017 התירו זאת רשמית (ויותר מכך, אף אין חוק האוסר שימוש בחופשי אישי של אדם אחר, ובודאי שלא בחופשי או אנונימי של אדם אחר. לא שעד היום עשיתי את זה...), ועל כן אשמח לדעת מה למעשה מבחינה חוקית, הגם שמה שכתבת הוא הגיוני ביותר.
  בתודה

  השבמחק
  תשובות
  1. אני יודע שלא זו התשובה שציפית לה, אבל תוכל תמיד לפנות למשרד התחבורה למתן תשובה "ממוסמכת". יש ברשות הארצית לתחבורה גורמים באגף כלכלה האמונים על התחום ומכירים את ההנחיות, הנהלים והתקנות, ויש גם יועץ משפטי.

   מחק
  2. אנונימייוני 20, 2022

   יש"כ

   מחק
 55. אנונימייוני 28, 2022

  שלום רב,

  אשמח לקבל הפניה לאתר/מסמך שבו מפורטים כל הקודים, ולאיזה איזורים הם מתייחסים.
  אני לא מצליח להבין מה המשמעות של כל קוד, ובכלל איך ניתן לעקוב אחר עלות נסיעה בודדת בארץ.
  אם ניתן לפרט מה המשמעות של הקודים - אשמח מאוד.

  תודה מראש

  השבמחק
  תשובות
  1. בהקשר תעריפי נסיעה בודדת ברפורמה הנוכחית ראה בלשונית מדריך התעריפים בראש הדף

   מחק
  2. כל המידע נמצא ב"צו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה בקווי השירות באוטובוסים ומחירי נסיעה ברכבת מקומית), התשס"ג, 2003" שמעודכן מעת לעת ומופיע גם באינטרנט. מה שעשיתי במדריך התעריפים זה "תרגום שלו" לתצורת הצגה אחרת. המשמעות של קוד היא פשוטה, היא מאפשרת שינוי תעריפים באותו קוד בלי לשנות את כל המערכות הטכנולוגיות.

   מחק
  3. אנונימייוני 29, 2022

   תודה על המענה.
   עיינתי בצו הפיקוח אליו הפנית, אך אינני מצליח להבין לפי מה נקבע הסימול (קוד).
   אני מעוניין לברר מראש כמה עולה נסיעה בודדת בתוך העיר חיפה בקו שירות של אגד. כיצד אני יכול לדעת מראש לפי איזה סימול יהיה עליי לשלם? שהרי בצידו של כל סימול מוצג מחיר אחר.
   שוב תודה

   מחק
  4. אנונימייוני 29, 2022

   אני מניח שהסימולים נקבעים לפי אורך הנסיעה - יש מסמך כלשהו שמפרט עבור איזה אורך נסיעה באגד צריך לשלם לפי קוד 2 ועבור איזה אורך נסיעה צריך לשלם לפי קוד 4?

   מחק
  5. זו אחת הבעיות שרפורמת דרך שווה שתיכנס אינשאללה באוגוסט אמורה לפתור, אבל בגדול מדובר על אזורי תעריף. נסיעה פנימית בחיפה תמיד תהיה בקוד הנמוך ביותר, נסיעה בין חיפה לקריות תהיה בקוד הגבוה יותר. חפש בגוגל "מחשבון תעריפים רב-פס שם אתה יכול להקיש מהמוצא המדויק שלך ליעד המדויק שלך ולקבל את העלות.

   מחק
 56. אנונימייולי 11, 2022

  אני רוצה לנסוע עם שני נכדים (מעל 5 ) ברכבת לירושלים ולאחר מכן בתוך העיר לנסוע ברכבת הקלה או באוטובוס.
  לי יש רב קו אבל לנכדים אין.
  איך אני אמור לשלם עבורם?

  השבמחק
  תשובות
  1. להנפיק עבורם רב-קווים אישיים בפרופיל נוער. ברכבת ורכבת קלה לא ניתן לעבור פעמיים באותו חוזה גם אילו היית משלם עבורם מחיר נוסע רגיל

   מחק
 57. אנונימיאוגוסט 25, 2022

  שלום רב,
  רציתי לדעת מה הדין לגבי נוסע שעולה לאוטובוס עם כרטיס רב קו תקין וחוזה נסיעה תקף מסוג ערך צבור, אבל הקורא כרטיסים (וולידטור), לא מצליח לקרוא את הכרטיס שלו ספציפית?

  האם הנהג רשאי להוריד את הנוסע מהאוטובוס?

  השבמחק
  תשובות
  1. הדין כנסיעה ללא כרטיס וכבעיה בכרטיס ולא במתקף. אם המתקף לא קורא רק את הכרטיס שלך, אז המתקף תקין. דין אחר היה אילו המתקף לא היה קורא אף כרטיס לאף נוסע ואז רשאים לנסוע חינם. אך בהינתן אפשרות לשלם גם באפליקציות, הטיעון של "אף אמצעי תשלום לא פועל" לא מחזיק מים. נסיעה חינם רק אם גם המתקף וגם האפליקציה לא פועלים.

   מחק
  2. אוסיף רק שבמקרה של כרטיס לא תקין (או חוזה לא תקין) האחריות על הנוסע למצוא את הפתרונת האחרים, זה יכול להיות מישהוא חר שישלם עליו (עשיתי את זה פעם) או לשבת ולהוריד את האפליקציה ולשלם איתה. במקרה שהנוסע מביע בפני נההג נכונות לפתור את הבעיה במהלך הנסיעה, לרוב הנהג ייתן לו לעלות ולהתיישב וימשיך את הנסיעה,כי לוקח זמן להירשם פעם ראשונה לאפליקציה שלא מכירים, או למצוא מישהו שיסכים לתקף עליך ושתחזיר לו במזומן/ביט. (אגב, זה בהחלט משהו שאני מציע כשאני רואה בעיה כזו). רק אם הנהג והנוסע נכנסים שניהם למצב של "ראש בקיר" אז הנהג בהחלט יכול לדרוש מהנוסע שירד מהאוטובוס. הסיטואציה שבעבר היתה שכיחה יותר אצל כל מי שבמקרה לא היה לו כסף, הפכה היום ליותר נדירה.

   מחק
  3. תיקוף עבור אחר לא פותר את הבעיה אם אתה יורד מהקו לפני הנוסע ואז עולה מבקר. הרי לקחת את הרב-קו/אפליקציה איתך ולנוסע אין דרך להראות שהנסיעה בתוקף

   מחק
 58. אני רואה על כרטיס הנוער שלי חוזה אחד בלבד של ערך צבור, ושום חוזה אחר (דרך אפליקציית רב קו אונליין). בכל זאת הנסיונות לטעון חוזה של חופשי חודשי ללא רכבת נכשל בטענה ש"הכרטיס מלא". מה עושים?

  השבמחק
  תשובות
  1. פונים לתמיכה בצירוף צילומי מסך של המקרה. יתכן גם צורך להגיע לעמדת על הקו של מפעיל מנפיק הכרטיס בכדי "לנקות" את הכרטיס מחוזים שאינם פעילים. חוזים אינם נמחקים מהכרטיס בפועל אלא מסומנים בדגל "לא פעיל". בדף תוכן הסריקה מוצגים חוזים פעילים בלבד. חוזים לא פעילים אמורים להידרס עם טעינות חדשות, אך זה לא קרה מסיבה כלשהי ושומשו כלל שמונה רשומות החוזים בכרטיס, מה שהוביל ל-"כרטיס מלא" כשהדבר אינו כך.

   מחק
 59. אנונימיינואר 18, 2023

  ראשית תודה על המידע הרב והחשוב באתר. זה עוזר מאוד. יש לי שאלה לגבי מקרה שקרה לי ואין לי מושג את מי לשאול ואיך בכלל לחפש מידע רלוונטי. כך שאודה מאוד לכל עזרה בנושא. אז ככה - נסעתי מירושלים לפתח תקוה דרך החוזה של חופשי איזורי כלומר נסיעה ללא תשלום עד 225 ק"מ. חזרתי באותו יום מפתח תקווה לירושלים ולאחר כמה תחנות כשהאוטובוס היה בתוך העיר, לאחר שכבר עליתי כמובן על האוטובוס ותיקפתי את הרב קו, ביקש ממני אחד הנוסעים שעלה לשלם עבורו . חשבתי לעשות את זה דרך הערך צבור שהיה לי אבל כשהנחתי את הרב קו על המכשיר זה ישר תיקף לי את הכרטיס בתור נסיעה חופשית בטווח של 225 ק"מ ללא אפשרות לשלם דרך הערך צבור שהיה לי בכרטיס. לא ברור לי האם זה תקין וחוקי ואם זה תופס מבחינת המפעילים כאילו שילמתי עבור הנוסע הנוסף. הספק שלי הוא האם התיקוף השני (שהוא נסיעה חופשית כמו שכתבתי בטווח של 225 ק"מ) נחשב כאילו כביכול ירדתי מהאוטובוס אחרי כמה תחנות ועליתי שוב או שזה נחשב תיקוף חוקי ותקין עבור הנוסע השני כאילו הוא שילם למרות שבפועל לא ירד לי ערך צבור מהכרטיס עבורו אלא הנסיעה הייתה בחינם. תודה לכל מי שיכול לעזור .

  השבמחק
  תשובות
  1. מכשיר לא תקין, היית אמור לקבל שגיאת אי אפשרות לשימוש כפול באותו האוטובוס - כי לא היית יכול לרדת מהאוטובוס ולתפוס את אותו קו באותה הנסיעה (!) באותו האוטובוס (!) מספר תחנות לאחר מכן. בנוסף אם הינך יורד מאוטובוס לפני הנוסע הנוסף, הינך משאיר אותו בלי אפשרות להוכחת תשלום כרטיס למקרה אם בתחנה הבאה אחרי זו שהינך יורד יעלה מבקר לבדוק את הנוסע הנוסף
   לתשלום ערך צבור לנוסע נוסף יש לבחר במסך 2 נוסעים לפני התיקוף ולנסוע יחד עם הנוסע

   מחק
 60. אנונימימרץ 14, 2023

  שלום, רציתי לשאול שאלה על תיקוף של נסיעת המשך. ילד נסע באוטובוס, שילם על נסיעה אבל שכח לתקף את הנסיעה במעבר לאוטובוס השני. הפקח באוטובוס השני לא הקשיב לתירוצים שלו ולהסבר ששילם ונתן לו קנס.. ילד, פעם ראשונה שקרה לו.. האם ניתן לערער על הקנס ואם כן איך? תודה!

  השבמחק
  תשובות
  1. התקנות קובעות יש לתקף את הכרטיס בלי יוצא מן הכלל כולל מעבר שעתי, המשך וחופשי מכל הסוגים. מי שלא מתקף, דינו נסיעה ללא כרטיס ובלי קשר לגיל

   מחק
 61. אנונימייוני 05, 2023

  היי, לפני כמה חודשים הטענתי את הכרטיס ב - 30 ש"ח, ונאמר לי על ידי הקופאית שיש לזכותי בסך הכל 41.5 ש"ח. חצי שעה אחר כך עליתי לאוטובוס אבל בשתי המכונות שליד הדלת האחורית הכרטיס לא עבד. ניגשתי גם למכונה שמאחורי הנהג, וגם שם הכרטיס לא עבד. אין ספק שהבעייה הייתה בכרטיס, כי אנשים אחרים תיקפו בלי בעייה. בקשתי את עזרת הנהג, אבל הוא פשוט הורה לי לשבת כדי שלא אפגע, והתעלם מעניין הכרטיס. יצא שנסעתי בלי לשלם. את הדרך חזרה עשיתי ברגל, ומאז לא עליתי על אוטובוסים.
  כמה שבועות אחר כך הגעתי למשרד רב-קו ברמת-גן, אבל העובדת שם טענה ש: 1. הכרטיס תקין 2. בכל מקרה מדובר בבעייה שלי, כי מדובר בכרטיס אנונימי והיא לא רשאית להחזיר לי את הכסף. לחיזוק דבריה היא הפנתה אותי לאחד הסעיפים בתקנון שהודפס על פלקט גדול והודבק על קיר בחנות.
  בינתיים הגעתי לגיל 75, ואני זכאית לנסיעות חינם. עדיין לא הוצאתי רב-קו מזוהה, אבל בכוונתי לעשות זאת בימים הקרובים.
  ברשותי נמצא עדיין הכרטיס עליו מוטענים עדיין 41.5 ש"ח. האם לדעתך עכשיו יש סיכוי שהכסף יוחזר לי? האם ידוע לך מה אומר החוק?
  תודה מראש.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני לא בקיא בלשון התקנות המדויקת, אבל כעקרון כרטיס אנונימי לא כולל "ביטוח" על הכסף שבתוכו וכרטיס מזוהה כן. זה ההבדל העיקרי בינהם. לכן ההכסף בתוכו כנראה אבוד. כשתיצרי את הרב קו זהב תוכלי אולי לשאול שוב ואולי יש ניואנס שמאפשר להחזיר, אבל אני בספק.

   מחק
 62. אנונימייוני 06, 2023

  מודה לך מאוד.

  השבמחק
 63. אנונימיאוגוסט 19, 2023


  אני מעוניין לנסוע מאשדוד לפתח תקווה כולל נסיעה פנימית בתוך העיר כדי להגיע ליעד.
  איזה כרטיס כדאי לרכוש ואם יש מספר קוד שאני צריך לתת לנהג

  השבמחק
  תשובות
  1. הדרך הכי טובה בימינו היא אפליקציה ואני ממליץ על "רב-פס הופ-און" אבל אפשר גם עם מוביט אם היא מותקנת אצלך. בהנחה שאתה גם חזור הוא פשוט יאפס אותך על כל נסיעותיך שיחרגו מעלות חופשי יומי (32 ש"ח ל-120 ק"מ) אם יש לך רב קו אז גם שם תוכל לטעון חופשי יומי שיקל מאד על העניין. אם אתה בכיוון אחד אז עם ערך צבור יעלה לך 16 ש"ח ועד 6 ש"ח נסיעה פנימית (בהנחה שהדרך תיקח יותר משעה וחתי עד פתח תקוה). והקוד בין אשדוד לפתח תקוה הוא "הכחול" עד 120 ק"מ. (בתוך פתח תקוה יש רק קוד אחד.
   אם אתה משתמש ברכבת לחלק מהדרך אז החופשי יומי כולל רכבת (התכלת עד 75 ק"מ), אין אותו רק לאוטובוסים), עולה 37.5 ש"ח. וגם הערך הצבור היה קצת יותר יקר אבל פשוט תתקף בכניסה לתחנה ובסוף הנסיעה ביציאה ממנה ותראה מה יוצא. (וכאמור, אם אתה גם חוזר באותו יום אז עדיף מראש החופשי יומי).
   תשתשמש במחשבון הזה למידע יותר מדויק. https://ravpass.co.il/calculator/

   מחק
 64. הרוכב, שים לב במדריך בפיסקה על הפרופילים, חיילים בחובה אשר משלמים עם חוגר, כבר לא נוסעים עם חוזה סוג נסיעה חופשית כמו 75+, אלא מתקפים ערך צבור טעון כמו נוסע רגיל, אך את הערך הצבור הזה טוענים אצל המפקד בבסיס, כך שזה "חינם" עבור החייל כל עוד יש לו יתרה על חשבון משרד הבטחון. לא חייבים לעבור ל-"זוזו"

  השבמחק
 65. אנונימיאוגוסט 27, 2023

  שאלה.
  אם אני נכנס לתחנת רכבת ומעביר כרטיס רב-קו בכניסה, ותוך מספר דקות יוצא החוצה באותה התחנה (תוך העברת כרטיס).
  האם אחוייב על נסיעה?
  באיזה סכום?

  השבמחק